Na prospěšné projekty vybrala ČSOB s veřejností téměř 5 a půl milionu korun

V jarním kole programu ČSOB pomáhá regionům získalo 75 projektů v 15 regionech celkem 5 439 020 korun. O finanční podporu banky i široké veřejnosti se v každém regionu ucházelo pět projektů. Vůbec nejúspěšnějším se stal spolek Smečka z Knihánkova. Obhájce pomyslného vítězství z minulého jara si na účet připsal bezmála půl milionu korun. Peníze organizaci pomohou nadále poskytovat doživotní domov, péči a lásku starým a opuštěným psům.
Nejvyšší částkou lidé po roce opět podpořili psí seniory z jihu Moravy. Ilustrační foto: Pixabay.com

„Mám velkou radost, že jsme se opět dokázali spojit a podpořit desítky projektů, které pomohou lidem se zdravotními hendikepy, lidem v nouzi, seniorům, dětem, opuštěným či nemocným zvířatům nebo přispějí ke kultivaci veřejného prostoru a přírody. Na prospěšné projekty jsme společně vybrali 5 439 020 korun a ukázali tak, že osudy lidí, zvířat či památek a přírody kolem nás nám nejsou lhostejné. Za to všem, kteří se zapojili, ze srdce děkuji a těším se na podzimní vlnu programu ČSOB pomáhá regionům,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Nejvyšší podporu v jarní části programu získala organizace Smečka z Knihánkova, která poskytuje zázemí starým, nechtěným a zapomenutým psům. Organizace funguje nedaleko Brna a od roku 2021 tu o nemocné, hendikepované a opuštěné psy pečuje rodinný tým.

„Naším cílem je zkvalitnit jim jejich zbývající čas v životě na maximum, dát jim lásku, pohlazení a péči. Aby zemřeli doma a s vědomím, že je někdo moc miloval. Snažíme se, aby každý příběh psí duše u nás měl aspoň šťastný konec,“ říká Irena Teplá za Smečku z Knihánkova. Veřejnost tento projekt mimořádně zaujal a dohromady lidé přispěli 435 536 Kč. Banka přidala dalších 50 tisíc Kč.

Pomyslné druhé místo získal projekt Nadace Most k domovu Zlín, která pečuje o umírající lidi a zajišťuje jim odbornou paliativní péči v domácím prostředí. Pro pacienty chtějí pořídit přenosný ultrazvuk, díky němuž by se mohli vyhnout náročným cestám na vyšetření.

Veřejnost tento projekt podpořila částkou 150 292 Kč. Třetí nejúspěšnější projekt jarní vlny je z Jihočeského kraje, kde usilují o dokončení obnovy historického plotu Barokního dvoru Borotín. Lidé na tuto aktivitu přispěli sumou 124 206 Kč. Také tyto dva projekty získaly vedle darů veřejnosti i příspěvek od banky ve výši 50 000 Kč.

Vysoké dary převyšující 100 tisíc korun si připsaly také projekty zaměřené na pomoc dětem se spinální muskulární atrofií a na budování chráněného bydlení pro lidi s mentálním postižením. Další úspěšné projekty se věnují psům v útulku, dětem s rodiči ve vězení nebo starým lidem. V Pardubickém kraji například zabodoval projekt Oblastní charity Pardubice, která chce pořídit mobilní kyslíkové koncentrátory pro nemocné a umírající.

Od počátku programu ČSOB pomáhá regionům banka společně s lidmi podpořila projekty částkou převyšující 88 milionů korun.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB