Nejbohatší člověk se chystá do vesmíru. Letenka na cestu s ním je k mání za 62 milionů korun

Nejbohatší člověk planety se ji chystá opustit. Mělo by se tak stát letos 20. července, v den 52. výročí prvních kroků člověka – Neila Armstronga – na Měsíci. Právě letos na tento den Jeff Bezos plánuje svůj první let do vesmíru, jak včera uvedl na svém instagramovém účtu. Bezos, jehož majetek aktuálně činí podle agentury Bloomberg 186,6 miliardy dolarů (zhruba 3,9 bilionu korun), poletí se svým bratrem Markem. 
Nejbohatší člověk, Jeff Bezos, se chystá do vesmíru. Seattle City Council from Seattle, CC BY 2.0, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0, via Wikimedia Commons

Sourozenci se výletu zúčastní v rámci prvního letu do vesmíru s pasažéry, který podniká společnost Blue Origin, patřící Jeffu Bezosovi. Bezos se do kosmu ovšem vydá ještě coby generální ředitel Amazonu, tedy společnosti, kterou v 90. letech založil coby on-line knihkupectví. Z nejvyššího výkonného postu v Amazonu se Bezos plánuje stáhnout zhruba dva týdny po svém výletu do kosmu.

Let do vesmíru, jehož se bratři Bezosovi zúčastní, potrvá 11 minut. Raketoplán New Shepard vystoupá do nadmořské výšky zhruba jednoho sta kilometrů. V současnosti probíhá aukce, při níž je možné zakoupit místo na tomto letu. Právě nyní vyjde na necelé tři miliony dolarů, tedy na zhruba 62 milionů korun. Je možné, že další příhozy cenu ještě výrazně zvýší. Společnost Blue Origin prodává na letu jediné místo.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV)
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Zakladatel Amazonu včera každé tři vteřiny vydělal tolik, co běžný Čech za celý život

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB