Nejlepším přítelem internetových hráčů je kvalitní připojení

Hraní online počítačových her. Pro některé odreagování, únik do jiného světa, pryč od starostí. Pro jiné obživa nebo dobrý přivýdělek. Všechny skupiny ale jedno spojuje. A to potřeba kvalitního internetu, který je rychlý, stabilní, má dobrou odezvu, nekolísá, nepoužívá se na něm FUP a hlavně nespadne při první změně počasí.

Počítačové hry prošly neskutečným technickým vývojem a grafikou i výkonem jsou nesrovnatelné s tím, na co byli hráči zvyklí v začátcích. Doporučené parametry internetového připojení se liší dle herní platformy a konkrétního titulu. Obecně patří k minimálním doporučovaným hodnotám při hraní online počítačové hry: 3 až 5 Mbit/s download, 1 Mbit/s upload. Online hráče kromě rychlosti a stability internetu zajímá také ping (Packet InterNet Groper) – volně přeloženo: ověření po internetu přenášených souborů dat. Ping sledují hlavně hráči multiplayerových počítačových her. S vyšším pingem je reakce hráče zpomalená, a proto je ve velké nevýhodě. Abyste měli šanci uspět, optimální ping pro tyto hry je v rozmezí 0 až 50 milisekund. Běžné hodnoty pro optické a kabelové připojení je do 20 milisekund,” říká za Jakub Jánský ze společnosti AIM, která poskytuje v Česku internet.

Online počítačové hry se těší velké oblibě po celém světě a nejeden kluk by se chtěl hraním her živit. V České republice má tuto možnost asi dvacet vyvolených, kteří jsou součástí zahraničních týmů a účastní se těch největších herních turnajů. Tito hráči si vydělají kolem sta tisíc korun měsíčně a bez rychlého, stabilního a naprosto spolehlivého připojení by se neobešli, proto preferují internet zavedený přes optické sítě. Věk těchto hráčů se obvykle pohybuje kolem 16 – 17 let a na profesionální úrovni zůstávají zhruba deset let. Velmi oblíbené jsou hry World of Tanks, League of Legends, Overwatch, Counter-Strike, Call of duty.

World of Tanks? To je prostě fenomenální online hra pro více hráčů, kterou si jedu už třetím rokem. Neustále vznikají nové módy, dochází k úpravám map, je toho opravdu hodně. A gameři se furt zlepšují. V bitvě často rozhodují zlomky sekund, a proto si nedokážu představit, že bych měl nějak nestabilní a pomalý net. Pokud se chce někdo ve World of Tanks zlepšovat fakt na úroveň, tak musí hlavně trénovat, mít trpělivost a nepodcenit vybavení od grafiky přes herní myši až po zmíněné připojení s nízkou latencí. Hra je free to play, takže je možný začít prakticky hned,“ říká jeden z hráčů české herní komunity, který vystupuje pod přezdívkou WittaTon.

Vydělat si nemusí čeští hráči pouze na turnajích. Část hráčů se živí také streamingem, vydělávají tedy na reklamě a příspěvcích od diváků. Ti nejlepší v Čechách si přijdou až na statisíce měsíčně. Jedním z prvních českých hráčů, který přenášel hru na streamu, byl Jirka Král, který se stal vzorem mladších generací.

Příkladem profesionálního herního týmu v Česku je eSuba, který za čtrnáct let dokázal získat 1500 medailových umístění na turnajích po celém světě, včetně několika titulů mistrů světa. Na domácí scéně získal šestnáct titulů mistra republiky. Mezi nejúspěšnější evropské hráče a závodník ze stáje eSuba se řadí Slovák Erik “hakkiJuniorLeštach. Virtuální jezdec se stal fenoménem ve svém oboru a vůbec prvním profesionálním esportovcem v Evropě pod hlavičkou světoznámé společnosti Red Bull. 

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Tipy na dárky, které pomáhají. Jaké jsou mezi Čechy nejoblíbenější?

Dárky, které pomáhají potřebným, jsou mezi Čechy čím dál tím oblíbenější. Nabízí totiž netradiční způsob, jak obdarovat blízké a zároveň udělat dobrý skutek. Koupí dárkového certifikátu lidé ročně přispějí až statisíce korun na pomoc lidem v nouzi doma i v zahraničí.

Zaměstnanci Sberbank splnili více než 300 vánočních přání

Zaměstnanci Sberbank plní vánoční přání dětem a seniorům. Klientům domovů seniorů či dětem pobývajícím v dětských domech nakoupili přes 300 dárků, o které si napsali Ježíškovi. Na Štědrý večer si tak ti mladší rozbalí vytouženou panenku, auto na ovládání, dřevěné kostky nebo stavebnici, ti starší pak pěknou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Měli by mít Češi na trhu práce přednost? V Česku už pracuje přes půl milionu cizinců

Analýza
Nadprůměrně pozitivní ekonomický vývoj Česka a vysoká životní úroveň, která je na obdobné té v západoevropských zemích. To jsou lákadla pro kvalifikované pracovní síly ze zemí severní, západní a jižní Evropy. Od našeho vstupu do EU v roce 2004 v Česku značně přibylo zaměstnaných cizinců z ekonomicky vyspělejších evropských zemí – za prací k nám přišlo 25 tisíc nových pracovníků.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru