Nejpozdější termín pro doručení do Vánoc je nyní 18. prosince

Stav zásilkové dopravy je podle balíkového „barometru“ internetového portálu a on-line vyhledávače dopravců Zaslat.cz momentálně na stupni „vážný“. To znamená, že poslední termín pro odeslání balíčku tak, aby ho s jistotou příjemce obdržel do Vánoc, je nyní pátek 18. prosince. Tento stav se ale může ještě zhoršit.
V následujících dnech chystá Zaslat.cz spuštění tzv. balíkového barometru také na svém webu

Podle ředitele společnosti Zaslat.cz, Miroslava Michalka je momentálně až 30 % zásilek doručováno s jedno až vícedenním zpožděním. „Některá depa mohou mít v odbavování zásilek až dva dny zpoždění, automatické třídící linky nestíhají, jejich kapacita je přitom v desítkách tisíc denně. Balíky tak mohou zůstat na depu nebo třídícím centru zdánlivě bez nového statusu v trackingu,“ infomoval.

Kurýři jezdí i o víkendu a z kapacitních důvodů mohou odmítnout vyzvednutí některých položek, jejich svoz se tak posune na další dny. Někteří dopravci také odmítají vyzvedávat jednotlivé balíky u koncových zákazníků. Odhadovat časové okno doručení nebo poskytovat kontakty na kurýry, tak ve většině případů z kapacitních důvodů není možné.

Náročná je situace i na zákaznických linkách: „Naše zákaznická péče zvládá aktuálně přes 80 % hovorů a učinili jsme opatření, aby se rychlost odbavení zákazníků zvýšila,“ doplnil Michalko. V následujících dnech podle něj společnost chystá spuštění tzv. balíkového barometru také na svém webu.

PSALI JSME:
Balíkové firmy už teď nestíhají. Zásilkovna omezuje doručení na adresu

„Chceme, aby měli zákazníci dobrý přehled o tom, co je ještě reálné a co ne. Tato platforma by měla vždy ukazovat současný stav balíkové dopravy a její momentální možnosti,“ uvedl Michalko.

Před týdnem jsme informovali, že už během prvních adventních dnů má většina z tuzemských dopravních společností vyčerpáno 90 až 100 % svých kapacit. Některé firmy proto začaly omezovat své služby, aby nápor zvládly. To je mimo jiné i případ Zásilkovny, která má problém s doplňkovou službou Doručení na adresu, kterou letos zajišťuje prostřednictvím pouze tří externích dopravců.

Potíže však nenastaly jen u Zásilkovny. Problém je podle odborníků v tom, že letošní předvánoční sezona se prolíná se stále ještě vysokým zájmem o balíkovou přepravu souvisejícím s protipandemickým opatřením. Dopravci tak zaznamenávají rekordní počty zásilek v přepravě už od začátku října a letos čelí výzvě, jaká tu ještě nebyla.

PSALI JSME:
Češi zatím s vánočními nákupy otálejí

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru