Netrpělivé očekávání. Udržení zaměstnanosti řeší tři ze čtyř firem

Řada firem byla nucena v současné „divné době“ citelně omezit výrobu, největší starosti jim dělá další osud jejich zaměstnanců a uvítají více informací o státní pomoci, vyplývá to z ankety personální agentury Manuvia.
Největším problémem je udržení zaměstnanosti, řeší ji tři ze čtyř firem. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Tři čtvrtiny firem oslovených agenturou musely v důsledku současné situace omezit výrobu o více než polovinu. Názory na to, kdy se provozy podaří znovu rozběhnout, se pohybují od optimistických řádů týdnů až po celé pololetí.

„Na některé firmy mají dopad vládní nařízení, jiné zase vyčkávají, až se spustí provozy u jejich odběratelů. V obou případech to znamená netrpělivé vyčkávání a obavy z budoucího vývoje,“ komentoval výsledky ankety Ondřej Wysoglad, generální ředitel personální divize Manuvia.

Zdroj: Manuvia

Kromě udržení výroby firmy trápí cash-flow a finanční závazky. Největším problémem je ale udržení zaměstnanosti, řeší ji tři ze čtyř firem. Společnosti se rovněž shodují v tom, že je zajímají informace o podpoře ze strany státu a pokud by jim stát mohl nějak pomoci, pak uvítají zejména finanční podporu pro udržení pracovního místa.

Polovina respondentů by se pozitivně vyjádřila i pro odklad placení sociálního a zdravotního pojištění a DPH u zaměstnanců, kteří jsou doma s 60 % příjmu kvůli překážce na straně zaměstnavatele. Naopak bez zájmu u respondentů průzkumu zůstala možnost úlevy formou možnosti odkladu DPH nebo prominutí pokuty za jeho pozdní platbu.

Zdroj: Manuvia

PSALI JSME:
Firmy potřebují okamžitou pomoc od státu

×
 1. Ve vedení našich firem jsou často skutečně diletanti Toto je toho příkladem- přešlapování, naivní čekání na něco, co nepřijde – tedy až se za dva měsíce všechno otevře, že vše bude jako dřív. Nebude. Na to zapomeňte. Nezaměstnanost bude tak 10-20%. Těm co po dvou měsících zbydou ještě nějaké peníze,tak je nedají z ruky. Tudíž žádný odbyt,auto si teď koupí jen totální blázen. Nebude komu prodávat. Ekonomika už se zadrhla,jen nikdo nemá koule říct to lidem na plnou hubu. Navíc už se mluví o druhé vlně, takže znovu vše stop a opět bez peněz. Vracíme se tak o sto let zpátky, počítejte s tím. Do doby tzv. hospodářské krize,ale né té srandy v roce 2008, nýbrž do krize v třicátých letech.

  PS: v Rakousku jsou dál, jsou pružnější, prostě těch 200.000 lidi již propustili, aby se sektory ekonomiky (firmy) nevyčerpávaly placením lidi, pro které nemají práci, v budoucnu je naberou…

 2. Mne totálně udivuje ten nářek firem..A co takhle myslet na horší časy..Co takhle si dávat určitý obnos peněz mimo když je hojno.
  Takovích milionářů,,každý si jezdí na hory do Itálie,,a vy nemyslíte na zadní kolečka?
  Přestaňte naříkat a začněte makat..
  Kdo chce tak si práci najde i v téhle době.
  Natahovat ruku a čumět na své břicho a bednu umí každý netáhlo.
  Akorát jste liní,,nic víc..

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Firemní pronájmy elektroniky rostou

Zatímco až do letošního března byl pronájem elektroniky především doménou jednotlivců, kteří si tak pravidelně obměňovali svá zařízení (např. nový iPhone každý rok), možnost pronájmu firmy přivítaly zejména během …

Je Antivirus lepší, než bude kurzarbeit?

Diskuze o podobě kurzarbeitu, do něhož se má proměnit nyní platný program Antivirus, je poměrně složitá. Kurzarbeit má totiž celou řadu parametrů (za jakých okolností se uplatní, kdo bude od koho na jak dlouho …

Kolik peněz mohou Smartwings dostat od Boeingu?

Výrobce letadel Boeing se v uplynulých měsících dohodl hned s několika aerolinkami na vyrovnání za loňské uzemnění problémových letadel 737 Max. K největším provozovatelům „Maxů“ patřily v době uzemnění v březnu …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Povinným ručením automobilu chráníte především ostatní

Poradna
Platíte a vlastně ani nevíte proč? Řeč je o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, které většina řidičů pokládá spíš za daň, než pojištění, a proto se zajímá spíše o jeho výši, než o to, co toto povinné ručení garantuje, co chrání a na co se nevztahuje, i čím se liší od havarijního pojištění. Což jsou však informace, o něž se nestará jen řidič bezmezně věřící, že právě jemu se na silnici nic stát nemůže.
Rolovat nahoru