Nevyplacené výhry ve Sportce? Před sedmi lety šlo o mnohem větší peníze

Česká televize informovala, že Sazka chybovala při vyplácení výher a jedenáct lidí, kteří si v pátek 13. července vsadili Sportku, kvůli technické chybě systému nedostalo svou výhru. Jednu z výherkyň, Marii Polzerovou z Olomouce, která sází každý týden, loterijní společnost kontaktovala, až poté, co se obrátila na Českou televizi.
Nevyplacených 228 tisíc korun 11 výhercům je prkotinou proti tomu, co od ledna 2011 prožíval sázkař, kterému Sazka nevyplatila výhru v číselné loterii Sportka ve výši 103 412 732 koruny. Foto: Sazka.cz

Sazka se na základě reklamací se zákazníkům omluvila, vyhranou částku 20 725 Kč jim prý vyplatí dodatečně. Podle vyjádření společnosti šlo o omyl, který se stal poprvé po 26 letech. Sazka pro ČT uvedla, že selhal systém, který jí poskytuje americká společnost.

„Došlo k technické závadě na straně našeho dodavatele, kde nebyla správně přepsána výherka, kterou potvrdil notář v průběhu losování do naší terminálové sítě,“ vysvětlil mluvčí loterijní společnosti Václav Friedmann.

Na webu Sazky byste ale tuto informaci hledali marně. Nejnovější tisková zpráva z pondělka informuje o tom, že během víkendu získali čtyři sázející milionové výhry a přidali se tak k dalším 70 lidem, z nichž sázení u Sazky letos udělalo milionáře. O losování v pátek 13. pak referuje jiná zpráva, která se ale zaobírá jen šťastným sázejícím, který toho dne vyhrál necelé dva miliony korun.

Nejistých sto milionů

Nevyplacených 228 tisíc korun 11 výhercům je prkotinou proti tomu, co od ledna 2011 prožíval sázkař, kterému Sazka nevyplatila výhru v číselné loterii Sportka ve výši 103 412 732 koruny. Nebylo totiž vůbec jisté, zda výherce peníze vůbec dostane. Sazka v té době čelila insolvenčnímu řízení a jak následně přiznalo tehdejší vedení firmy, neměla dostatek peněz na to, aby takto vysoké výhry vyplatila.

Předseda představenstva a generální ředitel Sazky Aleš Hušák tehdy v České televizi dokonce popíral informace, že Sazka nevyplácí výhry, a také vyhnul se odpovědi na otázku, jestli existuje nevyplacená výhra nad 100 milionů korun s tím, že je vázán loterijním zákonem.

Ministerstvo financí však v roce 2011 zaznamenalo jednotlivé stížnosti na nevyplácení výher a v květnu tehdejší ministr financí Miroslav Kalousek potvrdil, že činnost loterijní společnosti Sazka je dočasně pozastavená. Důvodem bylo, že firma nevyplatila v zákonné lhůtě celou výhru v číselné loterii Sportka ve výši 103 412 732 korun, ale jen menší část z této sumy.

Peníze na účet výherce nakonec přece jen putovaly. Věřme, že tentokrát to půjde rychleji a že až příště Sazku postihne podobná chyba, nebude nutná intervence médií.

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ČNB ponechala sazby beze změny, jak se čekalo

Česká národní banka (ČNB) podle očekávání na dnešním měnově politickém zasedání úrokové sazby neměnila. Základní repo sazba tak zůstává 0,25 procenta a změn nedoznala ani diskontní a lombardní sazba (0,05 % a 1,00 …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Máte důchodový věk, ale stát vám odpírá penzi?

Poradna
O výši starobního důchodu si můžeme myslet, co chceme, ale nějaké přilepšení od státu to je. Někdo to má vypočítáno přesně, jiný spíše tuší, že k odchodu do starobního důvodu je nutné splnit dvě základní podmínky – věk a počet odpracovaných let. Ta první se dá uspíšit předčasným odchodem do penze, obejít druhou je však mnohem složitější.
Rolovat nahoru