Nevyplacené výhry ve Sportce? Před sedmi lety šlo o mnohem větší peníze

Česká televize informovala, že Sazka chybovala při vyplácení výher a jedenáct lidí, kteří si v pátek 13. července vsadili Sportku, kvůli technické chybě systému nedostalo svou výhru. Jednu z výherkyň, Marii Polzerovou z Olomouce, která sází každý týden, loterijní společnost kontaktovala, až poté, co se obrátila na Českou televizi.
Nevyplacených 228 tisíc korun 11 výhercům je prkotinou proti tomu, co od ledna 2011 prožíval sázkař, kterému Sazka nevyplatila výhru v číselné loterii Sportka ve výši 103 412 732 koruny. Foto: Sazka.cz

Sazka se na základě reklamací se zákazníkům omluvila, vyhranou částku 20 725 Kč jim prý vyplatí dodatečně. Podle vyjádření společnosti šlo o omyl, který se stal poprvé po 26 letech. Sazka pro ČT uvedla, že selhal systém, který jí poskytuje americká společnost.

„Došlo k technické závadě na straně našeho dodavatele, kde nebyla správně přepsána výherka, kterou potvrdil notář v průběhu losování do naší terminálové sítě,“ vysvětlil mluvčí loterijní společnosti Václav Friedmann.

Na webu Sazky byste ale tuto informaci hledali marně. Nejnovější tisková zpráva z pondělka informuje o tom, že během víkendu získali čtyři sázející milionové výhry a přidali se tak k dalším 70 lidem, z nichž sázení u Sazky letos udělalo milionáře. O losování v pátek 13. pak referuje jiná zpráva, která se ale zaobírá jen šťastným sázejícím, který toho dne vyhrál necelé dva miliony korun.

Nejistých sto milionů

Nevyplacených 228 tisíc korun 11 výhercům je prkotinou proti tomu, co od ledna 2011 prožíval sázkař, kterému Sazka nevyplatila výhru v číselné loterii Sportka ve výši 103 412 732 koruny. Nebylo totiž vůbec jisté, zda výherce peníze vůbec dostane. Sazka v té době čelila insolvenčnímu řízení a jak následně přiznalo tehdejší vedení firmy, neměla dostatek peněz na to, aby takto vysoké výhry vyplatila.

Předseda představenstva a generální ředitel Sazky Aleš Hušák tehdy v České televizi dokonce popíral informace, že Sazka nevyplácí výhry, a také vyhnul se odpovědi na otázku, jestli existuje nevyplacená výhra nad 100 milionů korun s tím, že je vázán loterijním zákonem.

Ministerstvo financí však v roce 2011 zaznamenalo jednotlivé stížnosti na nevyplácení výher a v květnu tehdejší ministr financí Miroslav Kalousek potvrdil, že činnost loterijní společnosti Sazka je dočasně pozastavená. Důvodem bylo, že firma nevyplatila v zákonné lhůtě celou výhru v číselné loterii Sportka ve výši 103 412 732 korun, ale jen menší část z této sumy.

Peníze na účet výherce nakonec přece jen putovaly. Věřme, že tentokrát to půjde rychleji a že až příště Sazku postihne podobná chyba, nebude nutná intervence médií.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Bezkontaktní výběry také už i u České spořitelny

Bezkontaktní bankomaty spustily dvě české banky – Air Bank a ČSOB už v září před dvěma lety. Nyní je následuje i největší tuzemský finanční dům, Česká spořitelna. Dnes oznámila, že bezkontaktní výběry nově umožňuje …

Nejčtenější

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …

Tanec a hudba: Medicína, která lidem vrací radost do života

Rozhovor
Od malička rád bavil lidi. Využil taneční průpravu a s pomocí gerontologů, lékařů a odborníků na péči a aktivizaci seniorů i zdravotně postižených vytvořil metodu EXDASE. Dnes díky ní pomáhá lidem seniorům, lidem s demencí, ale i vozíčkářům. Za svoji metodu, která lidem vrací radost do života dostal Petr Veleta letos Cenu za mimořádný přínos v oboru gerontologie.
Rolovat nahoru