Novinky v osobních financích: Ani po Štědrém dnu Čechy neopustila chuť nakupovat

V redakci se nám tento týden sešly především informace o tom, jak jsme loni utráceli i po Vánocích. Moneta Money Bank u svých klientů hlásí meziročně 15% nárůst, ČSOB a Poštovní spořitelna o desetiprocentní.
Ilustrační foto: FAEI.cz

Moneta Money Bank informovala, že v období mezi Božím hodem a Novým rokem utratili její klienti na internetu a v kamenných obchodech necelých 727 milionů korun, což je 15% nárůst oproti předloňským výdajům v období povánočních výprodejů. Transakcí kartou na internetu bylo provedeno celkem 1,1 milionu, přičemž 45 % z nich bylo potvrzeno otiskem prstu, Face ID nebo PIN kódem díky aplikaci Smart Banka.

ČSOB a Poštovní spořitelna informovaly, že jejich klienty neopustila chuť nakupovat ani po Štědrém dnu. Jen v pokladnách e-shopů nechali v povánočních výprodejích o 29 procent více peněz než o rok dříve. Lidé přitom dávali přednost zahraničním on-line prodejcům, vyplývá ze statistik karetních plateb. Celkem klienti ČSOB a Poštovní spořitelny v kamenných obchodech a v e-shopech zaplatili platebními kartami od 25. do 31. prosince 2019 meziročně o desetinu více, než ve shodném období roku 2018.

Společnost Essox informovala, že její klienti mohou nyní využívat bezkontaktní způsob placení mobilním telefonem pomocí aplikace Google Pay. Firma službu spustila ve spolupráci s MasterCard, aktuálně jí může využívat téměř sto tisíc klientů Essoxu.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Sberbank snižuje úroky hypoték, Spořka je naopak zvyšuje

Modrá pyramida uvedla, že se rozhodla navázat na předchozí úspěšné kampaně a i letos vstoupila do nového roku s bonusovou akcí Prémie 2 000 Kč. Jde o slevu na poplatku za uzavření smlouvy stavebního spoření až do výše dva tisíce korun a úrokový bonus + 0,5 % p.a. To umožní klientům získat stavební spoření až do výše cílové částky 200 000 Kč zdarma s celkovým úročením vkladů 1 % p.a. Akce platí od 15. ledna do 28. února 2020.

Visa oznámila, že podepsala konečnou dohodu o převzetí firmy Plaid, jež lidem usnadňuje zabezpečené propojení finančních účtů s aplikacemi, které pro správu svých financí běžně používají. Visa za akvizici zaplatí protiplnění v celkové výši 5,3 miliardy dolarů. Produkty firmy Plaid spotřebitelům umožňují pohodlné sdílení finančních údajů s aplikacemi a službami pro běžné plánování osobních výdajů, zvyšování úspor a sledování investic.

Česká spořitelna informovala, že v jejím digitálním bankovnictví George lze nově zadávat nejčastější servisní požadavky k hypotékám. Klienti tak nemusí ohledně hypotéky kontaktovat bankéře po telefonu či osobně chodit na pobočku. Z pohodlí domova v internetovém bankovnictví snadno požádají nejen o čerpání hypotéky, ale také o úpravu výše splátek, změnu pojištění nemovitosti, mimořádnou splátku nebo změnu účtu, z něhož hypotéku splácí.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: S novými možnostmi plateb se roztrhl pytel

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Plánované deficity – Němci versus Češi

Německá vláda včera schválila tamnímu ministru financí Olafu Scholzovi jeho návrh státního rozpočtu pro příští rok s deficitem 96,2 miliardy eur, což je zhruba 2,8 % německého hrubého domácího produktu (HDP) v roce …

ČNB zdůraznila vysoká rizika

V souladu s očekáváním ponechala Česká národní banka (ČNB) na včerejším zasedání nastavení měnové politiky beze změny. Poslední vývoj ekonomiky se od srpnové prognózy centrální banky téměř neliší. Oslabení koruny …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Všimli jste si? Peníze leží i v kanceláři

Poradna
Nestarali jste se? Pak jste možná přišli úplně zbytečně o peníze. Řeč je o příspěvcích z fondu kulturních a sociálních potřeb, na které si mohou dosáhnout zaměstnanci organizačních složek státu, státních příspěvkových organizací a příspěvkových organizací zřízených územními samosprávnými celky. V soukromých firmách zase fungují sociální fondy či jiné formy benefitů, které se pohybují v často tisícových částkách.
Rolovat nahoru