Novinky v osobních financích: S novými možnostmi plateb se roztrhl pytel

Klienti UniCredit Bank od tohoto týdne mohou platit pomocí služby Google Pay. ČSOB k tomuto způsobu navíc přidává také Apple Pay a Garmin Pay. Podmínkou ovšem ve všech případech je, aby klient měl kreditní nebo debetní kartu Visa.
Podmínkou pro používání Apple Pay, Garmin Pay a Google Pay je, aby klient měl kreditní nebo debetní kartu Visa. Foto: Depositphotos.com

UniCredit Bank spustila možnost plateb od 10. prosince, přičemž jak informovala, pro aktivaci služby stačí Google Pay aplikaci připojit na některém ze zařízení s operačním systémem Android nebo ke Google účtu. Google Pay lze také využít k výběru hotovosti z bankomatů s bezkontaktní technologií.

Skupina ČSOB rozšířila nabídku platebních možností nejen o výše uvedené platební metody, ale navíc tento týden rovněž spustila tzv. okamžité platby, tedy převod z účtu na účet během několika vteřin. Novou službu lze využívat v internetovém bankovnictví i v mobilní aplikaci Smartbanking.

Společnost Visa oznámila, že globální společnost pro mezinárodní platby TransferWise umožní svým zákazníkům rychle a bezpečně převádět peníze na debetní karty v reálném čase. TransferWise do svých nabídek integruje Visa Direct – řešení, které za poslední rok zprocesovalo přes dvě miliardy transakcí. Integrovaná služba bude kromě České republiky spuštěna také v Bulharsku, Maďarsku a Rumunsku.

PSALI JSME:
Proč se lidé brání mobilním platbám?

Česká spořitelna informovala, že jako první banka v ČR spouští na přihlašovací stránce do internetového bankovnictví chatbota, který využívajívá prvky umělé inteligence. Chatbot bude klientům pomáhat nejen s prvním přihlášením do digitálního bankovnictví George, ale i v případech, kdy klienti např. neobdrží potvrzovací SMS zprávu pro přihlášení, vyplní špatně své přihlašovací údaje nebo dojde k zablokování jejich účtu. A pokud bude třeba, pomůže jim spojit se s „živým poradcem“.

Společnost Broker Consulting informovala, že podle jejího indexu hypotéčních úvěrů sazby úvěrů na bydlení v listopadu mírně stagnovaly a v případě fixace úrokové sazby na pět let dokonce mírně rostly. Průměrná sazba úvěrů na bydlení v uplynulém měsíci stoupla na 2,56 %. Od ledna, respektive února 2019, kdy sazby hypopték překonaly hranici tří procent, jde o pokles o 0,48 procentního bodu.

Fair Credit Czech informovala, že letos zaznamenala více než 15% meziroční nárůst krátkodobých nebankovních úvěrů. Průměrná výše krátkodobého úvěru se u nebankovních subjektů pohybuje během roku kolem 20 000 Kč. V předvánočním období se tato částka zpravidla zvyšuje o pětinu a poptávka je o cca 30 % vyšší než v jiných měsících, vyjma června, kdy si lidé půjčují na dovolené, a září, které je ovlivněno výdaji spojenými s nástupem dětí do škol.

PSALI JSME:
Předvánoční půjčky: krátká radost, dlouhá starost

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Už malé děti si nadávají do teploušů a buzerantů, upozorňuje vědec

Rozhovor
Festival Prague Pride zaměřený na LGBT+ komunitu tradičně vyvolává kontroverzní reakce. Nejinak tomu bylo u letošního ročníku, který o víkendu vyvrcholil duhovým pochodem. Nový pohled na neheterosexuální komunitu nabízí v rozhovoru pro FAEI.cz výzkumník Národního ústavu duševního zdraví Michal Pitoňák, který se zabývá například takzvaným menšinovým stresem.