Novinky v osobních financích: S novými možnostmi plateb se roztrhl pytel

Klienti UniCredit Bank od tohoto týdne mohou platit pomocí služby Google Pay. ČSOB k tomuto způsobu navíc přidává také Apple Pay a Garmin Pay. Podmínkou ovšem ve všech případech je, aby klient měl kreditní nebo debetní kartu Visa.
Podmínkou pro používání Apple Pay, Garmin Pay a Google Pay je, aby klient měl kreditní nebo debetní kartu Visa. Foto: Depositphotos.com

UniCredit Bank spustila možnost plateb od 10. prosince, přičemž jak informovala, pro aktivaci služby stačí Google Pay aplikaci připojit na některém ze zařízení s operačním systémem Android nebo ke Google účtu. Google Pay lze také využít k výběru hotovosti z bankomatů s bezkontaktní technologií.

Skupina ČSOB rozšířila nabídku platebních možností nejen o výše uvedené platební metody, ale navíc tento týden rovněž spustila tzv. okamžité platby, tedy převod z účtu na účet během několika vteřin. Novou službu lze využívat v internetovém bankovnictví i v mobilní aplikaci Smartbanking.

Společnost Visa oznámila, že globální společnost pro mezinárodní platby TransferWise umožní svým zákazníkům rychle a bezpečně převádět peníze na debetní karty v reálném čase. TransferWise do svých nabídek integruje Visa Direct – řešení, které za poslední rok zprocesovalo přes dvě miliardy transakcí. Integrovaná služba bude kromě České republiky spuštěna také v Bulharsku, Maďarsku a Rumunsku.

PSALI JSME:
Proč se lidé brání mobilním platbám?

Česká spořitelna informovala, že jako první banka v ČR spouští na přihlašovací stránce do internetového bankovnictví chatbota, který využívajívá prvky umělé inteligence. Chatbot bude klientům pomáhat nejen s prvním přihlášením do digitálního bankovnictví George, ale i v případech, kdy klienti např. neobdrží potvrzovací SMS zprávu pro přihlášení, vyplní špatně své přihlašovací údaje nebo dojde k zablokování jejich účtu. A pokud bude třeba, pomůže jim spojit se s „živým poradcem“.

Společnost Broker Consulting informovala, že podle jejího indexu hypotéčních úvěrů sazby úvěrů na bydlení v listopadu mírně stagnovaly a v případě fixace úrokové sazby na pět let dokonce mírně rostly. Průměrná sazba úvěrů na bydlení v uplynulém měsíci stoupla na 2,56 %. Od ledna, respektive února 2019, kdy sazby hypopték překonaly hranici tří procent, jde o pokles o 0,48 procentního bodu.

Fair Credit Czech informovala, že letos zaznamenala více než 15% meziroční nárůst krátkodobých nebankovních úvěrů. Průměrná výše krátkodobého úvěru se u nebankovních subjektů pohybuje během roku kolem 20 000 Kč. V předvánočním období se tato částka zpravidla zvyšuje o pětinu a poptávka je o cca 30 % vyšší než v jiných měsících, vyjma června, kdy si lidé půjčují na dovolené, a září, které je ovlivněno výdaji spojenými s nástupem dětí do škol.

PSALI JSME:
Předvánoční půjčky: krátká radost, dlouhá starost

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Proč euro zlevňuje a americký dolar zdražuje?

Analýza
Směnný kurz české koruny je v posledních letech velmi dynamický a mění se v závislosti na několika nejdůležitějších faktorech: Úrokovém diferenciálu, ekonomická síle, politické stabilitě, tržnímu sentimentu a mezinárodnímu obchodu.