Novinky v osobních financích: Až šest stovek kapesného pro děti navíc

Novinky v osobních financích byly v tomto týdnu docela „chudé“. Není se čemu divit, léto a dovolené jsou v plném proudu. Přesto se i tento týden pár zajímavých novinek objevilo. Česká spořitelna a Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) informovaly o zvýšení všech fixací úrokových sazeb u hypoték a úvěrů na bydlení, a to v průměru o 0,4 procentního bodu.
Do konce září mají děti od 8 do 18 let možnost získat od ČSOB až šest set korun kapesného k nově založenému a používanému účtu. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Minimální sazba u hypoték bude nově začínat na 6,24 procenta u fixace na pět, osm a deset let, u Hypoúvěru od Buřinky bude nově začínat na 6,34 procenta u fixace na šest let. Základní sazba Úvěru od Buřinky s tříletou fixací je nastavena na 7,19 procenta ročně.

Buřinka i nadále zvýhodňuje úvěry na pořízení družstevního bydlení a Úvěr od Buřinky pro budoucnost, určený pro financování udržitelného bydlení. V těchto případech bude mít klient slevu na úrokové sazbě 0,3 procenta.

PSALI JSME:
Hypoteční sazby začínají být neúnosné i pro střední třídu

ČSOB představila svou marketingovou kampaň pro dětské bankovní účty. Až do konce září mají děti od 8 do 18 let možnost získat od banky až šest set korun kapesného k nově založenému a používanému účtu, přičemž jeho vedení je zdarma.

Prvních dvě stě korun banka dětem připíše za založení účtu a je jedno, zda to proběhne v pobočce, po telefonu nebo on-line. Pokud dítě během prvních 30 dnů s novým účtem zaplatí platební kartou, dostane odměnu dalších 200 Kč. A když si ve stejném období vyzkouší i mobilní aplikaci ČSOB Smart, přistanou mu na účtu další dvě stokoruny.

PSALI JSME:
Devět z deseti rodičů dává dětem kapesné. Nejčastěji kolem pěti stovek měsíčně

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflace v eurozóně pravděpodobně za vrcholem

HICP inflace v eurozóně v listopadu poklesla z říjnových 10,6 procenta meziročně na rovných deset procent. Za tržním odhadem ve výši 10,4 procenta tak mírně zaostala. Zpomalení celkové inflace šlo hlavně na vrub …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB