Novinky v osobních financích: Equa bank zvyšuje bonusový úrok

Pokud jde o osobní finance, nejvíce tiskových zpráv nám tento týden do redakce dorazilo na téma hypotéky, resp. jejich indexy. Avšak ani index společnosti Broker Consulting, ani ten od České bankovní asociace (ČBA) nedokázaly dohnat náskok, který před nimi – s novou metodikou – má Hypoindex od Fincentra & Swiss Life Select.
Equa bank na svém spořicím účtu Extra zvyšuje od 7. dubna bonusový úrok na 3,9 procenta ročně. Ilustrační foto: FAEI.cz

Připomeňme, že průměrná nabídková sazba hypoték Fincentrum Hypoindex k datu 5. dubna 2022 je 4,88 procenta. Podle aktuálních výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, který ukazuje průměrnou úrokovou sazbu u reálně zprostředkovaných hypoték, se průměrná sazba v březnu zvedla o 0,15 procentního bodu na 4,30 procenta.

ČBA Hypomonitor pak uvádí, že úroková sazba u skutečně nově poskytnutých hypoték v březnu vzrostla z únorových 3,84 na 4,15 procenta. Patří se dodat, že bankovní asociace zachycuje data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen, které na tuzemském trhu poskytují hypoteční úvěry.

PSALI JSME:
Hypotéky pod pět procent brzy skončí

A teď k dalším novinkám. Air Bank informovala, že prostřednictvím služby BankID SIGN lze nově využívat bankovní identitu také pro zaručený elektronický podpis smluv a dokumentů. Klienti nově mohou pro ověření své totožnosti při sjednávání produktů a služeb třetích stran využívat své přihlašovací údaje do internetového bankovnictví Air Bank.

Equa bank sdělila, že na svém spořicím účtu Extra zvyšuje od 7. dubna bonusový úrok na 3,9 procenta ročně. Extra úrok bude připisován měsíčně, klient tak spolu se základní sazbou 0,1 procenta může získat úrok čtyři procenta ročně na částku až do tří milionů korun, pokud v daném měsíci z daného spořicího účtu neproběhne odchozí platba.

PSALI JSME:
Equa bank má nového vlastníka. Co to bude znamenat pro její klienty, stále není jasné

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Pracující důchodci a zvýšení penze

Výdělečná činnost v důchodu může mít pozitivní vliv na měsíční částku penze. Podmínkou je získání alespoň 360 dní pojištění a podání žádosti o zvýšení důchodu. Za každých 360 dní se zvyšuje důchod o 0,4 procenta …

Americký dolar vůči euru mírně posílil

Americký dolar v pondělí vůči euru mírně posílil, a to i přes jestřábí vyjádření předních představitelů Evropské centrální banky (ECB) a s tím souvisejícího nárůstu evropských tržních sazeb.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Rezervu ani na měsíc nemají dvě pětiny tuzemských domácností

Průzkum
Utáhnout extrémní zdražování a připravit se na astronomické účty za energie druhou prací se snaží 23 procent Čechů a další čtvrtina o tom uvažuje. Každý čtvrtý pak šetří na jídle v restauracích a na kultuře, dalších 35 procent k tomu plánuje přistoupit. Celkově polovina lidí u nás už škrtí své výdaje. Vyplývá to z průzkumu agentury Median pro Broker Consulting mezi 1022 respondenty.