Novinky v osobních financích: Klienti Equa bank přecházejí do Raiffeisenbank

Hlavní zprávou tohoto týdne ze světa osobních financí je přechod klientů Equa bank do Raiffeisenbank, k němuž dochází 14. listopadu 2022. Stinnou stránkou téhož je, že kvůli tomu mají stávající klienti Raiffeisenbank o víkendu zcela nefunkční mobilní i internetové bankovnictví.
Klienti Equa bank přecházejí do Raiffeisenbank. Stávající klienti Raiffeisenbank kvůli tomu mají o víkendu zcela nefunkční mobilní i internetové bankovnictví. Ilustrační foto: FAEI.cz

Redakce FAEI.cz ví minimálně o třech případech klientů Raiffeisenbank, jimž banka o plánované víkendové nefunkčnosti nedala předem vědět ani e-mailem, ani SMS. Na přihlašovací stránce do internetového bankovnictví na webu banky bylo v sobotu a v neděli toto:

„Právě k nám přechází klienti z Equa Bank a proto je nyní nedostupné. Vraťte se prosím zpět v neděli v podvečer. Potvrzovací kódy pro internetové transakce obdržíte dočasně na mobilní telefon v SMS zprávě.“

Česká spořitelna informovala, že vylepšuje Pojištění osobních věcí a karet, známé pod zkratkou POVK, a že od 1. listopadu 2022 až do konce dubna 2023 zvedla limity pro zneužití soukromých karet a účtů Spořitelny, včetně phishingových útoků. Po dobu akce jsou limity až 400 tisíc korun pro nové i stávající klienty. Zájem o toto pojištění roste, aktuálně chrání již 300 tisíc klientů banky.

PSALI JSME:
K čemu je dobré pojištění internetových rizik

Klarna, původem švédská platební a nákupní služba, ohlásila v Česku své partnerství s About You. Čeští zákazníci při nákupu mohou využít službu „Pay in 3“, která umožňuje rozložit platbu za nákup do tří bezúročných plateb. Prvními partnery od startu služby Klarna v Česku jsou e-shopy H&M, Footshop a Pilulka.

Start-up Skip Pay od ČSOB představil, jak podle něj vypadá nejjednodušší nákupy na třetiny: Koupit zboží na on-line nebo v kamenném obchodě a zaplatit za něj jen třetinu ceny. Zbytek pak uhradit ve zbylých dvou po sobě jdoucích splátkách bez jakéhokoli navýšení. Prostřednictvím platební brány Comgate ji budou moci postupně využívat zákazníci 13 tisíc tuzemských e-shopů.

Společnost Broker Consulting informovala, že říjnové výsledky jejího Indexu hypotečních úvěrů zaznamenaly poprvé od začátku minulého roku nepatrný pokles hodnot. Průměrná sazba u hypoték meziměsíčně klesla o tři bazické body a její hodnota tak za říjen činila 5,87.

PSALI JSME:
Slevové akce končí, sazby hypoték opět rostou

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad Češi se začali více zajímat o hypotéky v eurech. Ty oproti korunové hypotéce nabízí výhodnější úrokovou sazbu, ale zdaleka nejsou tak výhodné, jak se na první pohled může …

Americký dolar výrazně oslabil

Americký dolar ve čtvrtek výrazně oslabil. K euru ztratil zhruba jedno procento své hodnoty a dostal se k 1,05 USD/EUR. Dolarové sazby svým poklesem reagovaly na rostoucí sázky finančních trhů na zvolnění tempa …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Lidé jsou jako přežraná lvice. Blahobyt jim vzal cíle i štěstí,“ říká Jágrův osobní kouč

Rozhovor
Od určité míry ekonomických parametrů pocit subjektivního štěstí a úspěchu přestane stoupat, a dokonce naopak začne klesat, říká v rozhovoru Marian Jelínek, sportovní psycholog a osobní kouč Jaromíra Jágra. Lidé podle něj chtějí cíl tak moc, že nemají problém podrazit kamaráda, ve jménu cíle a úspěchů vzít doping, podplatit tu či onu zakázku.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …