Novinky v osobních financích: Moneta jde výrazně dolů s úrokovými sazbami hypoték

Další bankou, která výrazně snížila úrokové sazby u hypoték, je od poloviny tohoto týdne Moneta Money Bank. Její klienti budou moci získat roční úrokovou sazbu již od 1,79 %, při tzv. offsetové hypotéce, neboli využití vlastních úspor, pak mohou dosáhnout až na úrok 1,64 % p.a.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

Výrazné snížení úrokových sazeb se týká i amerických hypoték, kde klienti mohou získat sazbu již od 2,49 %. U refinancování hypoték on-line prostřednictvím aplikace Refinanso zůstává stejná roční sazba ve výši 1,58 %.

Poštovní spořitelna ze skupiny ČSOB připravila speciální sekci na webu věnovanou seniorům „Pro důchod s úsměvem“. Lidé zde naleznou přehledné informace, jak založit a používat internetové a mobilní bankovnictví nebo platební karty. Seniorům také slouží i bezplatná informační linka, která vyřizuje zhruba 1100 hovorů týdně. Její systém automaticky pozná, že volá klient, kterému je 70 a více let a přepojí jej na speciálně vyškoleného pracovníka.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Hmatatelné drahé kovy a spoření do matrace

Equa bank prodlužuje až do konce září možnost investování do fondů bez vstupního poplatku. Reaguje tak na růst zájmu klientů o tuto formu zhodnocení peněz.  Ke konci srpna drželi klienti u Equa bank investice v hodnotě necelých 600 milionů korun, což v meziročním srovnání představuje nárůst o více než 100 procent.

Česká spořitelna informovala, že její klienti budou moci do konce skrze aplikaci George klíč potvrzovat i platby kartou na internetu. Již nyní jsou všichni klienti při placení chráněni behaviorálním analytickým systémem OLIN pro detekci podvodných transakcí. Klienti bez aplikace George klíč budou moci nadále potvrzovat transakce pomocí SMS kódu.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Kdo se vyhýbá nákupům oblečení on-line?

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru