Novinky v osobních financích: „Raifka“ odstartovala podzimní kampaň

Tento týden se nám v redakci sešel zajímavý mix tiskových zpráv ze světa osobních financí. O tom, že klienti Air Bank mohou nově od 19. září 2022 získat u vkladů do 250 tisíc korun na korunových spořicích účtech bonusovou úrokovou sazbu pět procent ročně, jsme psali už včera. Bohužel je ale sazba podmíněna alespoň pěti platbami za měsíc. Jiné banky nabízejí srovnatelné úročení bez podmínek.
Všichni zájemci o nový hypoteční úvěr nebo refinancování úvěru získají u Raiffeisenbank do konce října ocenění nemovitosti zdarma. Ilustrační foto: FAEI.cz

Raiffeisen stavební spořitelna sdělila, že až do konce roku lze uzavřít zdarma smlouvu o stavebním spoření s benefitem v podobě úroku ve výši tři procenta ročně, a to až do konce roku 2027. Pokud si klient současně založí i nový účet u Raiffeisenbank, stoupne roční zhodnocení až na 6,36 procenta. Je ale třeba každý rok posílat na účet stavebního spoření celkem 20 500 Kč po dobu šesti let.

Raiffeisenbank uvedla, že všichni zájemci o nový hypoteční úvěr nebo refinancování úvěru získají v rámci Hypodnů od 5. září do minimálně 28. října ocenění nemovitosti zdarma. Klienti takto uspoří částku v řádu několika tisíc korun. Banka také sdělila, že klientům umožňuje volbu pohyblivé úrokové sazby. Ta může být výhodná v okamžiku, kdy se očekává postupné snižování sazeb.

PSALI JSME:
Další dvě banky v pětiprocentním klubu

Společnost Home Credit informovala, že za první polovinu letošního roku zaznamenala meziroční nárůst nových úvěrů o 33 procent. Zvýšený zájem je především o flexibilní půjčku. Zároveň roste zájem také o konsolidace závazků s cílem snížit si měsíční splátky. Zvýšený zájem zaznamenala společnost také u financování nákupu ojetých automobilů pomocí úvěrů.

Společnost Volkswagen Financial Services sdělila, že všem klientům, kteří si u ní do konce roku sjednají úvěr na nový vůz, nabízí zdarma servisní balíček neboli předplacený servis na pět zdarma. Servisní balíček v základní variantě obsahuje všechny výrobcem předepsané prohlídky a je platný po dobu pěti let do nájezdu 60 000 kilometrů (v případě vozů Audi a Volkswagen 90 000 km).

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Spořitelna a Moneta se připojují k Milostivému létu II

Zavřít reklamu ×
  1. Máte tam dost nepřesné informace. Ke stavebnímu spoření Raiffeisen sice lze sjednat běžný účet, ale povinné to rozhodně není a nemá to žádný vliv na celkové zhodnocení. Také není nutné vkládat 20500,-. Možná první rok nutno o něco navýšit o poplatek za vedení, ale v následujících letech už bude stačit 20k a méně – o zbytek se postará připsaný úrok…

    • Dobrý den, musíme Vás opravit – tyto informace poskytla sama banka ve své tiskové zprávě z tohoto týdne. Podívejte se přímo na webu banky.
      Redakce

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB přinesla mírné překvapení

Čtvrteční smršť zasedání centrálních bank zahájila Bank of England (BoE, anglická centrální banka, pozn. red.), která dle očekávání zvýšila sazby o 50 bazických bodů. Podle nás nepůjde o poslední podobné zvýšení, …

Hypotéky v nejbližší době nezlevní

Zájemci o vlastní bydlení, kteří ho chtějí financovat prostřednictvím hypotéky, si musí na jejich zlevnění ještě počkat. Bankovní rada České národní banky (ČNB) ve čtvrtek na svém prvním letošním zasedání opět …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Česku chybí práce mladých vzdělaných žen. Jsou na mateřské

Analýza
Na rozdíl od většiny evropských zemí se Česku stále nedaří skloubit kariéru a mateřství. Na trhu pak chybí práce mladých a vzdělaných žen. Ukázala to nová studie think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR, s jejímiž výsledky se redakce FAEI.cz měla možnost seznámit.