Novinky v osobních financích: Se začátkem listopadu přichází Black Friday

Počátkem listopadu startuje napříč tuzemskými kamennými obchody a e-shopy Black Friday, jedna z největších prodejních akcí roku. Podle dat maloobchodního prodejce Datart v tomto období průměrně dochází k 35procentnímu nárůstu prodejů.
Počátkem listopadu startuje napříč tuzemskými kamennými obchody a e-shopy Black Friday, jedna z největších prodejních akcí roku. Ilustrační foto: Depositphotos.com

V oblasti elektroniky mají Češi tradičně největší zájem o zlevněné mobilní telefony, notebooky či chytré hodinky. Oblíbené jsou i malé kuchyňské spotřebiče. V kontextu aktuální ekonomické situace Datart očekává o Black Friday vysoký zájem. Slevová akce Black Friday každoročně startuje období předvánočních nákupů.

Air Bank a O2 uvedly, že prvním listopadovým dnem spustily společnou vánoční kampaň. Díky aktivnímu využívání služeb obou firem mohou jejich noví i stávající společní zákazníci proměnit svou pravidelnou měsíční odměnu 300 korun třeba ve splátku vysněného smartphonu. Vybrat si lze z široké nabídky telefonů, včetně například iPhone 15, Samsung Galaxy A54 5G či Xiaomi Redmi Note 12 5G.

Foto: Komerční banka

Komerční banka v tomto týdnu představila první přejmenovanou pobočku Modré pyramidy v Praze v Ječné ulici. K síti 215 poboček KB se tak nyní připojuje dalších 190 KB Poradenských míst. Tým 500 finančních poradců Modré pyramidy se nově stává součástí distribuční sítě KB. Do poloviny příštího roku změnou postupně projde exteriér i interiér všech 190 poboček Modré pyramidy.

Spořitelna informovala, že snižuje úrokové sazby úvěrů na bydlení. Pokles je až o 0,3 procentního bodu. Česká spořitelna a Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) od 27. října snížily úrokové sazby hypotečních úvěrů a Hypoúvěru od Buřinky. Úroková sazba hypotečního úvěru u nejvíce poptávaných fixací na pět let začíná od 5,74 procenta ročně.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Netradiční Vánoce podle mBank

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ČNB se obává míry lednového přecenění

Podle členky bankovní rady České národní banky (ČNB) Kariny Kubelkové je lednové přecenění zboží a služeb spojeno s velkou nejistotou a mohlo by být podle ní nakonec výraznější, než tuzemská centrální banka čeká.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Neradostné vyhlídky stavebnictví pro další rok: Pokles o 2,7 procenta

Analýza
Za první tři čtvrtletí letošního roku stavební produkce v Česku meziročně klesla o 1,5 procenta a vyhlídky na další rok nejsou rovněž optimistické. Podle stavebních firem se propad stavební produkce prohloubí o 2,7 procenta. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q4/2003, kterou zpracovala analytická společnost CEEC Research a jejíž výsledky má redakce FAEI.cz k dispozici.