Novinky v osobních financích: Smartbankingem už je propojeno sedm bank

S koncem týdne přinášíme výběr z nových tiskových zpráv, které nám přistály v redakční poště a týkaly se osobních financí. A dnes je to skutečně „pelmel“.
Ilustrační foto: Pixabay

Klienti ČSOB a Poštovní spořitelny mohou nově sledovat své účty v jiných bankách již i ze Smartbankingu, tedy z bankovní aplikace v mobilu nebo tabletu. Od konce dubna je připojeno celkem sedm bank. K České spořitelně a Equa bank se nyní přidaly Air Bank, Komerční banka, Moneta Money Bank, Banka Creditas a Raiffeisenbank.

UNIQA a Raiffeisenbank informovaly, že společně pokračují ve spolupráci na zcela novém konceptu pojištění schopnosti splácet půjčku. Moderní produkt s nadstandardním pojistným krytím a krátkými srozumitelnými pojistnými podmínkami si nyní klienti mohou sjednat také k hypotečním úvěrům Raiffeisenbank. Cena pojištění je 8,5 % z měsíční splátky úvěru.

NN Penzijní společnost informovala o novém průzkumu ohledně penzí. Lidé si podle něj myslí, že by ke státnímu důchodu potřebovali každý měsíc zhruba devět tisíc korun navíc. Na spokojenou penzi, ve které dnes Češi běžně stráví patnáct let, by tak celkově museli mít vlastní úspory přes 1,5 milionu korun.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Nový úvěr a lepší úroky

Sodexo informovalo, že Češi si snižují výdaje na dovolenou v průměru o 9 000 Kč díky tomu, že cestu a pobyt mohou částečně hradit zaměstnaneckými benefity. Kdyby měli lidé peníze navíc, podle průzkumu by si nejraději pořídili delší dovolenou (28 %), ještě jednu další dovolenou (27 %), nebo by si užili větší luxus (22 %).

ERV Evropská pojišťovna oznámila, že podle svých statistik eviduje průměrnou škodu z pojištění kol a elektrokol ve výši 45 000 korun. Jízdní kola a elektrokola se kradou jak z volných prostranství, kdy jsou nejčastěji opřena o zeď, lavičku, nebo sloup veřejného osvětlení, tak ze sklepů a domovních chodeb.

Fingo, digitální makléř, který už funguje na Slovensko, oznámil, vstup do Česka. Díky jednoduchému online srovnání finančních produktů pomáhá lidem najít nejvýhodnější hypotéku, kvalitní životní pojištění či zajímavé investiční příležitosti, a to díky přímému propojení s finančními poradci.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Pojištění storna

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB