O2 CR: ČNB schválila vytěsnění minoritních akcionářů

Názor
Skupina PPF oznámila, že Česká národní banka (ČNB) jako regulátor schválila vytěsnění minoritních akcionářů za 270 korun za jednu akcii. Cena je o 2,1 procenta vyšší, než včerejší závěr (264,5 Kč). Je také vyšší ve srovnání s cenou zrychleného úpisu, která byla 264 korun a při kterém PPF přesáhla v O2 CR podíl 90 procent.
Podle tiskové zprávy PPF by proces vytěsnění minoritních akcionářů měl být dokončen do poloviny příštího roku. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Cena akcií na burze by se měla řídit výkupní cenou 270 korun. Nyní by měla PPF požádat O2 CR o svolání mimořádné valné hromady, na které se vytěsnění minoritních akcionářů odhlasuje. Následně PPF vykoupí zbylé akcie a stáhne O2 CR z burzy.

Nedokážeme odhadnout, kdy dojde ke svolání valné hromady, ale předpokládáme, že to bude v nejbližším období. Podle tiskové zprávy PPF by celý proces vytěsnění minoritních akcionářů měl být dokončen do poloviny příštího roku.

Připomínáme, že PPF oznámila zrychlený úpis akcií O2 na konci června. Nabyla 19 353 910 kusů akcií O2 CR a její podíl se zvýšil z 83,58 na 90,01 procenta. Cena zrychleného odkupu byla maximálně 264 korun a účastnili se jí pouze kvalifikovaní akcionáři.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Akcie O2 od převzetí skupinou PPF spíše zaostávají za očekáváním

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB