Obehraný podvod se zázračným šetřičem elektřiny

Nedají si pokoj a zkouší to znovu. Nejspíše tatáž partička se znovu snaží z prostých lidí vytáhnout peníze a osobní údaje už jednou obehraným podvodem se zázračným šetřičem elektřiny. Odhaleni byli již před více než třemi lety. A teď internetová reklama znovu předhazuje šetřící krabičku, tentokrát s názvem Tesla Saver. Za 899 korun prý ušetří až 75 procent výdajů. Je to lež. Nesmysl.

Internetová reklama znovu předhazuje šetřící krabičku, tentokrát s názvem Tesla Saver. Foto: Twitter

Potvrzují to nejen elektrotechnici z ČVUT, za podvodné je považuje i Česká obchodní inspekce.

„Jedná se o podvod. Možná vylepší chod některých zařízení, ale rozhodně nelze uspořit až 75 procent spotřeby energie. U zařízení jako bojler, elektrická trouba nebo přímotopy lze snížit spotřebu tak, že omezíme přímo jejich výkon, a to tato krabička nezvládne,“ citoval například deník Právo vedoucího katedry elektrických pohonů a trakce Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze Jana Bauera.

Stránky jsou prošpikovány odbornými nesmysly a korunu tomu dává smyšlený inženýr Štěpán Levý. Neexistující lidé. Stejně tak podle počítačových odborníků jsou vyfabulované i ohlasy a recenze uživatelů.

Když si zařízení chcete objednat po telefonu, uvedeném na stránkách označených jako příjemné nakupování, operátor nejprve neví, o co jde, pak tvrdí, že to lze jen po emailu, i když přitom stránky generují slevový kód výslovně pro telefonické objednání. Zároveň se na stránkách pokaždé objevují jiné názvy firem a e-maily, mimo jiné jeden z názvů silně připomíná název s.r.o., které ČOI pokutovala již před třemi lety.

Když na e-mail napíšete otázky, zda se nejde o podvod, zůstávají bez odezvy. Jména a emaily nejspíše totiž také vygeneroval robot, neboť stránky jsou registrovány na virtuální panamskou firmu WhoisGuard a registrátorem domén je americká firma namecheap.com.

Redakce portálu FAEI.cz se domnívá, že když účinně nemůže zasáhnout ČOI nebo policie, tak by tyto reklamy měly alespoň zastavit vyhledávače, i když je jasné, že podvodníci si zase najdou jiné obezličky. Takže nejlepší obrana je neskákat každému zázraku na špek, i když třeba člověk počítá každou kačku a potřebuje něco ušetřit.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Technologie

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …
Rolovat nahoru