Objednávky v USA v červenci stagnovaly

Názor
Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v červenci zklamaly, hlavně kvůli výraznému poklesu objednávek vojenských letounů. Meziměsíčně celková hodnota objednávek stagnovala, zatímco se čekal její růst o 0,8 procenta.
Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v červenci zklamaly, hlavně kvůli výraznému poklesu objednávek vojenských letounů. Ilustrační foto: Pixabay.com

Necháme-li však stranou celou oblast dopravy, která je standardně hodně volatilní, tak objednávky zaznamenaly meziměsíční nárůst o 0,3 procenta, což bylo o desetinu více, než se čekalo.

Vývoj je pozitivní i v tom ohledu, že průmyslové ceny se v červenci mírně meziměsíčně snížily a k růstu průmyslových objednávek tak pravděpodobně došlo i v reálném vyjádření.

Americké společnosti podle všeho i přes vyšší míru nejistoty nadále investují, k čemuž může přispívat nedostatek zaměstnanců na tamním trhu práce.

Autor je ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
USA v technické recesi

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Ekonomika

Pohonné hmoty zdražují, i když ropa zlevňuje

Čeští čerpadláři opět přikročili k praxi navyšování vlastních marží. Zejména v případě benzínu. Ten tak tento týden, v úterý, poprvé od konce loňského června zdražil nad úroveň ceny nafty. Za uplynulých sedm dní …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Česku chybí práce mladých vzdělaných žen. Jsou na mateřské

Analýza
Na rozdíl od většiny evropských zemí se Česku stále nedaří skloubit kariéru a mateřství. Na trhu pak chybí práce mladých a vzdělaných žen. Ukázala to nová studie think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR, s jejímiž výsledky se redakce FAEI.cz měla možnost seznámit.