Očkování začíná i u praktiků, ale většina z nich nemá čím

Od pondělí se do očkování proti covid-19 mají zapojit více než čtyři tisíce praktických lékařů. Jenže: nemají dost vakcín ani stříkaček. „Pokud to myslíte s očkováním nejrizikovějších pacientů v našich ordinacích skutečně vážně, dejte pro ně v březnu sto dávek vakcíny každému praktikovi zapojenému do očkování,“ vzkazuje vládě předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka.
Očkování začíná i u praktiků, ale většina z nich nemá čím. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Ve věkové skupině 80+ podle něho stále zbývá naočkovat přes 200 000 lidí, tedy více než polovinu osob. Tito lidé se dosud neregistrovali v centrálním rezervačním systému a nikdo jiný, než jejich praktik, je naočkovat nedokáže.

„Praktikům chybějí vakcíny a injekční stříkačky. Nedostanou dokonce ani všechny vakcíny Astra Zeneca, které byly původně určeny pouze pro použití v ordinacích praktických lékařů,“ upozornil Šonka.

Značná část dodávky této vakcíny je v očkovacích centrech. Navíc některé kraje se zapojením praktických lékařů nepočítají. Například Karlovarský kraj, který oznámil, že se zapojením praktiků vůbec nepočítá a všechnu vakcínu Astra Zeneca pošle do velkokapacitního očkovacího centra v KV Aréně.

PSALI JSME:
Babiš: My sami nevíme, jak vakcína bude fungovat

Zavřít reklamu ×
  1. To je jak v blázinci .S velkou slávou se lidem oznámí že praktici budou očkovat ,fajn ale ve třetím řádku stojí nemaj vakcíny nebo injekce ,jsme ještě v normálním státě nebo v džungli.A to na přípravu měl stát čas od prosince-neschopnost ČR je známá po celém světě

  2. Vakcína vyrobená za ani ne 1 rok nemůže být účinná……Minimální doba je alespoň 3 roky.O vakcíně si myslím své,vojsko odmítlo vakcínu a vojáky stáhly z nemocnic,Německo vakcínu rozdává(místní taky nemají zájem),takové Polsko léčí lékem osvědčeným 40 let Isoprinosine a Bangladéž už je díky léku Ivermectin zcela zbaveno problému zvaný Covid 19….A dalších přibývá!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zdraví

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.