Pojištění právní ochrany? Třetina Čechů neví, co to znamená

Třetina Čechů neví, co znamená pojištění právní ochrany. Ukázal to výzkum, který pro D.A.S. pojišťovnu právní ochrany, zpracovala společnost IPSOS na reprezentativním vzorku 1050 respondentů. Na druhé straně z průzkumu vyšlo najevo, že o pojištění právní ochrany slyšelo již sedm z deseti respondentů, dosud ho však využívaly pouhá čtyři procenta populace.
Třetina Čechů neví, co znamená pojištění právní ochrany. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Jak vlastně pojištění právní ochrany funguje? Princip této služby je jednoduchý. „V praxi to znamená, že máte nonstop právníka na telefonu, a pojišťovna za vás – dle objednaného rozsahu služeb – převezme náklady sporu,“ popisuje Jitka Chizzola, ředitelka D.A.S. pojišťovny právní ochrany, která je jedinou specializovanou a nezávislou pojišťovnou svého druhu v České republice.

Sjednáním právní ochrany si zabezpečíte právní poradenství a platby za advokáta, soudní řízení, zpracování znaleckých posudků či služby tlumočníka. „V případě tohoto typu pojištění běžní občané nejčastěji využívají právní poradenství, zastupování ve věcech náhrady újmy dopravních nehod, přestupcích a trestných činech z dopravních nehod a velmi často řešíme i sousedské a pracovněprávní spory,“ doplňuje Chizzola.

Podle průzkumu lidé, kteří o pojištění právní ochrany slyšeli (51 %), zároveň z velké části projevují i zájem o pořízení této služby (47,5 %). Více o pořízení tohoto pojištění uvažují muži (51 %), než ženy (43,8 %). Více než třetina obyvatel (34 %) České republiky by se častěji pouštěla do právních sporů, respektive nenechala by si líbit způsobené křivdy, pokud by měla pojištění právní ochrany. „Bez zásahu právníků zpravidla lidé vymohou maximálně polovinu z toho, na co mají ze zákona nárok,“ dodává Jitka Chizzola.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 2
Sdílet článek