Pojišťovna Aegon se spojuje s NN. Pro klienty se nic nemění

Nizozemská finanční skupina NN, která podniká v 18 zemích světa a poskytuje služby 17 milionům klientů, zejména v oblasti životního pojištění, důchodového spoření a investic, loni v létě oznámila akvizici životní pojišťovny Aegon v České republice a životní pojišťovny a důchodové správcovské společnosti Aegon na Slovensku za 155 milionů eur (cca 4 miliardy Kč). Po dokončení transakce na začátku roku nyní v ČR dochází k právní fúzi obou společností.
Ilustrační foto: NN

NN Životní pojišťovna tento týden oznámila, že získala všechny souhlasy regulátorů k uskutečnění fúze, a k 1. říjnu došlo se schválením České národní banky ke sloučení obou pojišťoven, označovanému za „pojišťovací obchod roku“.

Aegon Pojišťovna zanikne a NN Životní pojišťovna se stane nástupnickou společností – nově s celkem asi 400 tisíci klientů a nově také na pozici třetí největší životní pojišťovny v Česku. Podíl NN na českém trhu životního pojištění vzroste díky koupi Aegon z 9 % na 12 %. NN akvizicí zároveň upevní své vedoucí postavení na slovenském trhu důchodového spoření.

Generální ředitel NN ČR Maurick Schellekens ujistil, že pro klienty obou dosavadních pojišťoven se nic nemění – nadále mají nárok na stávající produkty a služby, navíc získají ještě širší možnosti zajištění své finanční budoucnosti. Většině klientů pojišťovny Aegon v ČR již dorazil dopis, který je o změně vlastníka informuje a shrnuje veškeré související praktické informace. „Nemusí nic zařizovat ani měnit,“ uvedl Schellekens.

PSALI JSME:
Nic se pro vás v tuto chvíli nemění, uklidňuje své klienty Aegon. Pojišťovnu koupila konkurence za čtyři miliardy korun

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Pojištění

Škody z krádeží kol meziročně vzrostly o 25 procent

Ačkoli díky pandemii koronaviru kriminalita celkově klesla, u kol to neplatí. Škody z jejich krádeží vloni skokově vzrostly. Zatímco v roce 2019 byla dle policejních statistik ukradena jízdní kola a elektrokola za …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru