Policie dostala 40 nových superbů v policejním provedení

Resort vnitra a Policie ČR nadále pokračují v obměně vozového parku. Nejnověji policejní prezidium pořídilo ve výběrovém řízení 40 automobilů Škoda Superb Combi, které budou využívat především policejním hlídky na tuzemských dálnicích. Informovala o tom automobilka Škoda Auto, která v úterý nové vozy Policii ČR předala na slavnostním ceremoniálu v Mladé Boleslavi.
Automobilka Škoda Auto předala Policii ČR 40 nových vozů Superb Combi v policejním provedení. Foto: Škoda Auto

Všechny vozy mají shodnou specifikaci a jsou ve speciálním policejním provedení, což mimo jiné znamená, že mají zrychlení z nuly na sto za 5,8 sekundy a že dosahují maximální rychlost 250 kilometrů za hodinu. Pohání je motor 2,0 TSI o výkonu 206 kW ve standardní kombinaci s převodovkou DSG, mají pohon všech kol a adaptivní podvozek.

Kromě běžné policejní techniky, jako jsou majáky či radiostanice, budou osazeny také vysokovýkonným kamerovým systémem na čtení registračních značek vpředu i vzadu jedoucích vozidel, což umožní například okamžitou kontrolu uhrazení dálničního poplatku. Velký zavazadlový prostor se speciální zástavbou pro potřeby dopravní policie pak poslouží i jako mobilní kancelář.

Mladoboleslavská automobilka uvedla, že od roku 1993 bylo českým policistům a ministerstvu vnitra předáno více než dvacet tisíc automobilů Škoda nejrůznějších modelů a specifikací – ať již speciálně upravených podle požadavků policejních sborů nebo v sériovém provedení. Kromě Česka používá automobily značky Škoda například policie na Slovensku, v Rakousku, Velké Británii nebo Izraeli.

PSALI JSME:
„Sloužit a být vidět“. Turistickým lákadlem dubajské policie jsou superauta za miliony

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Motorismus

Na Aukro se v říjnu objevily raritní veterány

Celkem 27 motoristů se zálibou ve veteránech se v říjnu pralo na aukčním portálu Aukro o Škodu 440 Spartak starou 64 let. Parádní plně funkční sběratelský kousek z roku 1958 s platnou STK se nakonec prodal za 345 …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB