Pouze dvě kolonky – příjmy a výdaje

OSVČ v přehledu pro Oborovou zdravotní pojišťovnu (OZP) vyplňují pouze dvě kolonky – příjmy a výdaje. „Všechny ostatní údaje už o našich klientech víme, anebo si je můžeme dopočítat. Takže není důvod klienty nutit, aby o sobě museli všechno vypisovat znovu jenom proto, že na to máme volné kolonky na formuláři,“ vysvětluje Radovan Kouřil, generální ředitel OZP.
Systém Vitakarta funguje podobně jako internetové bankovnictví a je k dispozici i jako aplikace pro mobilní telefony. Foto: Vitakarta.cz

„Dobře víme, že živnostníci mají už tak byrokracie až nad hlavu, takže se jim to snažíme co nejvíce usnadnit. Celkem je u nás pojištěných téměř sto tisíc živnostníků, kteří tak tvoří necelých 15 procent všech našich klientů,“ dodává Kouřil.

Živnostníci už letos Oborové zdravotní pojišťovně podali online přes systém Vitakarta více než 22 tisíc přehledů o příjmech a výdajích OSVČ. Ke 2. květnu, do kdy měla přehled podat většina živnostníků, kteří nevyužívají služeb daňových poradců, jich bylo přesně 22 149. To je zhruba o deset procent víc než ke stejnému datu vloni.

Systém Vitakarta funguje podobně jako internetové bankovnictví, klienti pojišťovny podávající přehled jejím prostřednictvím tak nemusejí instalovat žádné softwarové doplňky a stačí jim aplikace v mobilu nebo přihlášení přes prohlížeč.

Zdroj: OZP

PSALI JSME:
Přetahování klientů zdravotních pojišťoven je miliardový kšeft

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Podnikání

Chcete jít na pracák? Začněte raději podnikat

Přišli jste o zaměstnání a nevíte, co dál? Ono to ale tak složité není – zkusit to v jiné firmě, zaregistrovat se na úřadu práce, případně odejít do důchodu či některé z jeho předčasných forem. Nebo začít podnikat.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Lidé mají doma miliardy korun

Analýza
Celková hodnota všech bankovek a mincí, které jsou v současné době v oběhu, překonala 19. listopadu hranici 700 miliard Kč. Tato částka představuje víc než 2,6 miliardy bankovek a mincí v oběhu. Nejpočetnější zastoupení mají dvoutisícikorunová bankovka a korunová mince.
Rolovat nahoru