Pražský hotel Marriott loni přivítal rekordní počet hostů

Pražský hotel Marriott navštívilo v roce 2023 téměř 120 tisíc návštěvníků, oproti roku 2022 tak došlo k nárůstu o 12,5 procenta. Nadpoloviční většinu (57 %) tvořily byznysové pobyty, kvalitu služeb a atraktivní polohu hotelu v centru Prahy však ocenili i volnočasoví hosté (43 %). Redakci FAEI.cz o tom informoval generální ředitel hotelu Robert Grader.
Nejvíce návštěvníků loni do pražského hotelu Marriott přicestovalo z USA, návrat hlásí také cestovatelé z Tchaj-wanu a Jižní Koreje. Ilustrační foto: Marriott

„Cestovní ruch se v loňském roce definitivně vypořádal s následky pandemie. Počet v tuzemsku ubytovaných hostů byl dokonce vyšší než v roce 2019,“ informoval v této souvislosti redakci FAEI.cz hlavní ekonom společnosti BH Securities Štěpán Křeček.

Podle aktuálních statistických údajů loni počet ubytovaných cizinců přesáhl 9,5 milionu lidí. „Ke svému ubytování nejčastěji využívali dražší hotely, které mají čtyři hvězdičky,“ upřesnil Křeček s tím, že zhruba šest z deseti cizinců směřovalo do Prahy. „O ostatní kraje cizinci jevili výrazně menší zájem. V Praze díky tomu došlo k meziročnímu růstu počtu hostů z ciziny o 30,2 procenta,“ dodal ekonom.

„Nejvíce návštěvníků v loňském roce do našeho hotelu přicestovalo z USA, jejich počet se v porovnání s předcovidovými lety více než ztrojnásobil,“ uvedl Grader s tím, že kromě amerických turistů se v loňském roce výrazně navýšil také počet tchajwanských a korejských cestovatelů.

PSALI JSME:
V Česku se loni ubytovalo více hostů než v předpandemickém roce 2019

Návratu turistů z Asie podle něj ve velké míře dopomohla obnovená přímá letecká spojení mezi Prahou a Soulem v březnu minulého roku a Tchaj-pejí v červenci. Naopak útlum hotel zaznamenává u turistů z Číny, kteří až do srpna minulého roku nemohli do Česka pořádat skupinové zájezdy.

„Očekáváme, že by se jejich počty mohly postupně navyšovat, nicméně návrat na předcovidová čísla může trvat i několik let. Výraznější pokles byl zaznamenán také u turistů z Izraele, což souvisí s aktuální geopolitickou situací v tomto regionu,“ komentoval situaci Robert Grader.

V letošním roce Prague Marriott Hotel očekává mírně vyšší poptávku oproti minulému roku, a to i s ohledem, na několik velkých událostí, které Prahu letos čekají: Květnového mistrovství světa v ledním hokeji či divácky atraktivní koncerty světových hvězd, jako jsou Rammstein, Depeche Mode či Bruce Springsteen.

PSALI JSME:
Číňané přestávají cestovat do České republiky

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Wienerberger obnovuje výrobu ve svých závodech

Společnost Wienerberger, největší tuzemský výrobce pálených cihel a střešních tašek, informovala, že obnovuje výrobu ve svých závodech na pálené výrobky. Po zimní odstávce spojené primárně s technologickými …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB