Propadlé stravenky pomáhají: Dvě stě tisíc pro potravinové banky

Společnost Sodexo Benefity na začátku roku vyzvala firmy a jejich zaměstnance, aby jí vrátili propadlé papírové stravenky Gastro Pass, které by jinak bez užitku skončily v koši. Během dvou měsíců lidé vrátili stravenky za neuvěřitelných 210 tisíc korun. Sodexo poskytne finanční dar ve stejné výši České federaci potravinových bank.
Foto: Sodexo

S iniciativou Propadlé stravenky pomáhají Sodexo poprvé přišlo v roce 2021, kdy se ve stejném časovém období vybraly propadlé papírové stravenky v hodnotě 138 tisíc korun, loni to bylo téměř dvakrát tolik.

„Letos se nám vrátily stravenky za 210 206 Kč. Celkově jsme díky propadlým stravenkám darovali potřebným již více než 643 000 Kč. Považujeme to za velký úspěch, protože uživatelů papírových stravenek každý rok ubývá. Firmy čím dál častěji volí naše digitální stravenkové karty,“ říká Tereza Knířová ze společnosti Sodexo Benefity, jež je největším poskytovatelem benefitů v České republice a dodává, že lidé k zaslaným propadlým stravenkám přidávali i osobní solidární vzkazy.

Zatímco loni Sodexo z vybraných peněz vařilo obědy pro seniory, letos se rozhodlo podpořit Českou federaci potravinových bank. „S federací spolupracujeme dlouhodobě, proto víme, že potravinovým bankám za poslední roky, kdy jsme se potýkali s covidem a pak přišla válka na Ukrajině, výrazně přibylo klientů,“ dodává Knířová.

To potvrzuje i Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank: „Rok 2022 byl pro nás opravdu náročný. Potřeba potravinové pomoci vzrostla zhruba o 30 procent, ale naštěstí se nám podařilo navýšit i množství potravin získaných z obchodních řetězců. Hodnota potravin, které jsme loni shromáždili a rozdělili, přesáhla 680 milionů korun.“

Potravinové banky každý den po celé ČR pomáhají matkám samoživitelkám, osamělým seniorům, sociálně slabým rodinám a dalším lidem v hmotné nouzi.

„Snažíme se pomáhat ze všech sil, bez pomoci firem a jednotlivců bychom se ale neobešli. Jsme velmi vděční, že nám společnost Sodexo poskytla finanční příspěvek ve výši vybraných propadlých stravenek. Díky nim bude moci pomáhat zas o trochu víc,“ říká Láchová. Pokud chcete potravinovým bankám pomoci i vy, přidejte se ke tradiční Sbírce potravin 24. dubna. Více informací najdete na www.sbirkapotravin.cz.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Na trh míří nová česká whisky Prádlo

Všechno má svůj čas a ty nejlepší věci musí pořádně dozrát. Ten správný čas právě nadešel pro novou českou whisky. Jmenuje se Prádlo a STOCK Plzeň – Božkov ji nově zařazuje vedle svých prémiových distribučních …

Hledání práce online: Tipy pro úspěch

Vítejte v digitálním věku, kde hledání práce online se stalo nejen běžnou praxí, ale i klíčem k úspěchu v kariéře. V tomto článku vám poskytneme užitečné tipy a triky, jak si zvýšit šance na úspěch při hledání práce …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Zpackané zvětšení prsou i vypadlou korunku můžete reklamovat

Poradna
Celé měsíce se k návštěvě plastické chirurgie odhodláváte, představujete si, jaký bude výsledek, ale ten ani v nejmenším neodpovídá tomu, co jste si vysnili. Kromě nespokojenosti a výčitek můžete však využít i institut reklamace, kterou si obvykle spojujeme se spotřebním zbožím.