
Otavová si do firmy přivádí nové partnery, realitně-investiční skupinu BO holding a. s. (50 %), za níž stojí čtyři její zakladatelé a nově také finanční investor Jan Moder, spolumajitel jedné z největších českých průmyslových skupin Moravia Steel a současně prezident hokejového klubu HC Oceláři Třinec.
Realitní skupina působí prostřednictvím 40 poboček a více než 220 realitních specialistů po celé Moravě a Čechách a je vedena čtyřmi partnery s bohatými zkušenostmi z realit, financí, developmentu a investování.
„Hledala jsem dlouhodobou strategii, která firmě umožní obchodně se rozvíjet, a to nejen v Praze, ale i v jiných regionech. Možnost synergicky využívat všech realitních služeb, jimiž tento holding disponuje, přináší firmě konkurenční výhodu a posílení její pozice na trhu,“ uvádí k transakci Simona Otavová, předsedkyně představenstva.
„Bylo mi potěšením vést společnost Lexxus Norton více než 30 let, stala se přední realitní kanceláří v Praze s vynikající reputací. Jsem velmi rád, že ji mohu zanechat v dobrých rukou a těšit se dále z jejích úspěchů,“ dodává k transakci Ed Hughes, bývalý majitel firmy.
Pozici managing partnera společnosti bude zastávat Jan Mynář, jeden z partnerů skupiny BO! holding, který se dlouhodobě pohybuje v investičním prostředí, má zkušenosti z řízení nadnárodních společností i z vlastního podnikání a také deset let působil na pozici partnera v private equity fondu BHM Group.