Regulatorní výkaznictví. Lídr českého trhu má nové zákazníky

Všechny subjekty působící na českém finančním trhu – banky, družstevní záložny, obchodníci s cennými papíry, pojišťovny, investiční společnosti a investiční fondy, penzijní společnosti a fondy, platební instituce, poskytovatelé spotřebitelského úvěru – mají povinnost vykazovat České národní bance (ČNB), jako orgánu dohledu, stanovené informace. Řeč je o „regulatorním výkaznictví“.
Petr Koutný, majoritní vlastník a jednatel společnosti BSC. Foto: BSC

Lídrem na tuzemském trhu je se zhruba 70% tržním podílem ryze česká společnost Banking Software Company (BSC), která se zabývá vývojem softwarových produktů pro bankovní sektor a která tento týden oznámila, že získala další čtyři nové zákazníky pro svůj produkt BI zaměřený na regulatorní výkaznictví.

Služby BSC bude pro automatické odesílání povinných výkazů do ČNB a dalším regulatorním orgánům nově využívat i ČSOB, UniCredit Bank, Hypoteční banka a rovněž pátá největší čínská banka Bank Of Communications.

Uživatelem služeb firmy je i tuzemská centrální banka.

Aplikace pro banky a finanční instituce vyvinuté společností BSC využívají podle sdělní firmy desítky bank a více než 20 milionů koncových uživatelů po celém světě. Mezi největší klienty patří například ruská Alfa Bank, VTB Bank či TBC Bank, v České republice pak Česká spořitelna, Raiffeisenbank, MONETA Money Bank či Equa bank.

Podle výroční zprávy za rok 2018, kterou firma zveřejnila v obchodním rejstříku, převýšil její čistý obrat za účetní období 300 milionů korun, výsledek hospodaření po zdanění dosáhl necelých 48 mil. Kč. Pokud jde o strukturu tržeb, zhruba 51 % jich firma realizovala v ČR, necelou čtvrtinu v Rusku a deset procent na Slovensku.

„Východní“ orientaci firmy naznačují – podle struktury tržeb – další země jejích zákazníků: Gruzie (12 %), Ázerbájdžán (1 %), Ukrajina (0,4 %) a Kazachstán (0,2 %). Jediné dvě „západní“ země uvedené ve výroční zprávě jsou Spojené státy (2 %) a Velká Británie (0,2 %). Jinými slovy, více než třetina tržeb (téměř 38 %) firmy byla vloni realizována na území států někdejšího Sovětského svazu.

PSALI JSME:
Půjčky na „mokrý živnosťák“. Poskytovatelé nebankovních úvěrů našli způsob, jak obejít zákon a dohled ČNB

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Dejte pozor, kde se v pracovní době opaříte čajem

Poradna
Jeví se to jako velká nespravedlnost. Zlomíte si nohu na mokrých schodech, opaříte se horkým čajem během přestávky na oběd nebo se pořežete o ostrý předmět. Pokud k tomu dojde v sídle firmy, kde jste zaměstnaní, s velkou pravděpodobností budou zmíněné nehody posouzeny jako pracovní úraz. Na pracovní cestě však obdobný karambol bude naopak považován za vaši nešikovnost nebo smůlu.
Rolovat nahoru