Regulatorní výkaznictví. Lídr českého trhu má nové zákazníky

Všechny subjekty působící na českém finančním trhu – banky, družstevní záložny, obchodníci s cennými papíry, pojišťovny, investiční společnosti a investiční fondy, penzijní společnosti a fondy, platební instituce, poskytovatelé spotřebitelského úvěru – mají povinnost vykazovat České národní bance (ČNB), jako orgánu dohledu, stanovené informace. Řeč je o „regulatorním výkaznictví“.
Petr Koutný, majoritní vlastník a jednatel společnosti BSC. Foto: BSC

Lídrem na tuzemském trhu je se zhruba 70% tržním podílem ryze česká společnost Banking Software Company (BSC), která se zabývá vývojem softwarových produktů pro bankovní sektor a která tento týden oznámila, že získala další čtyři nové zákazníky pro svůj produkt BI zaměřený na regulatorní výkaznictví.

Služby BSC bude pro automatické odesílání povinných výkazů do ČNB a dalším regulatorním orgánům nově využívat i ČSOB, UniCredit Bank, Hypoteční banka a rovněž pátá největší čínská banka Bank Of Communications.

Uživatelem služeb firmy je i tuzemská centrální banka.

Aplikace pro banky a finanční instituce vyvinuté společností BSC využívají podle sdělní firmy desítky bank a více než 20 milionů koncových uživatelů po celém světě. Mezi největší klienty patří například ruská Alfa Bank, VTB Bank či TBC Bank, v České republice pak Česká spořitelna, Raiffeisenbank, MONETA Money Bank či Equa bank.

Podle výroční zprávy za rok 2018, kterou firma zveřejnila v obchodním rejstříku, převýšil její čistý obrat za účetní období 300 milionů korun, výsledek hospodaření po zdanění dosáhl necelých 48 mil. Kč. Pokud jde o strukturu tržeb, zhruba 51 % jich firma realizovala v ČR, necelou čtvrtinu v Rusku a deset procent na Slovensku.

„Východní“ orientaci firmy naznačují – podle struktury tržeb – další země jejích zákazníků: Gruzie (12 %), Ázerbájdžán (1 %), Ukrajina (0,4 %) a Kazachstán (0,2 %). Jediné dvě „západní“ země uvedené ve výroční zprávě jsou Spojené státy (2 %) a Velká Británie (0,2 %). Jinými slovy, více než třetina tržeb (téměř 38 %) firmy byla vloni realizována na území států někdejšího Sovětského svazu.

PSALI JSME:
Půjčky na „mokrý živnosťák“. Poskytovatelé nebankovních úvěrů našli způsob, jak obejít zákon a dohled ČNB

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Na čem závisí další oživení společnosti Meta?

Společnost Meta (dříve Facebook, pozn. red.), která od začátku roku vzrostla o více než 30 procent, oznámí ve středu, po uzavření trhu a zámořského času, své výsledky. Po téměř 80% propadu ze svého vrcholu v srpnu …

Akcionáři Monety schválili dividendu devět korun za akcii

V úterý proběhla valná hromada Moneta Money Bank, která patří mezi šestici největších v tuzemsku působících bank a která zároveň – jako jediná – není většinově vlastněna „matkou“ ze zahraničí. S tím samozřejmě …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

O kolik zdražil řízek, guláš nebo smažák. Velké srovnání cen

Analýza
Restauracemi se v úvodu roku prohnala vlna skokového zdražování způsobená zvýšením DPH. Navzdory klesající inflaci jsou březnové ceny v průměru o osm procent vyšší než před rokem. O kolik ale za posledních pět let zdražila běžná jídla, jako je svíčková, řízek nebo guláš? Společnost Dotykačka poskytla Finančním a ekonomickým informacím (FAEI.cz) detailní údaje o růstu cen vybraných pokrmů.