Rekordní výsledky společnosti Tesla. Musk se soustředí na objemy a ne na marže

Názor
Tesla vykázala rekordní čtvrtletní výsledky, které byly pro výrobce elektromobilů jedny z nejdůležitějších za mnoho let. Po roce plném dramatu, které přinesl Muskův nákup na Twitteru, výluky v Číně, drsný medvědí trh a otazníky nad poptávkou, Tesla ujistila investory, že výroba se bude nadále zvyšovat, a stanovila cíl 1,8 milionu dodaných vozidel v roce 2023.
Snadná jízda pro Teslu skončila. Musk v současné době musí Teslu navigovat přes to, co nazývá nejistým ekonomickým prostředím. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Hrubé marže, jeden z nejpůsobivějších základních ukazatelů společnosti Tesla, začínají klesat a mohly by se dále snižovat. Inflační tlaky, vysoké náklady na suroviny a nedávné snížení cen budou mít vliv, ale pro kontext jsou hrubé marže ve srovnání s širším automobilovým trhem stále mimořádně vysoké. Zdá se však, že Musk se spíše než na marže zaměřuje na objemy, aby získal podíl na trhu.

Musk během konferenčního hovoru napnul finanční síly a poznamenal, že Tesla má v hotovosti 20 miliard dolarů, což je docela slušná částka, která jí umožní přežít, ať už se na ni v této nejasné ekonomické situaci vrhne cokoli.

Wall Street se bude zamlouvat tato zpráva s realistickými čísly dodávek a silnou poptávkou po lednovém snížení cen, což zmírní obavy. Jasné je, že snadná jízda pro Teslu skončila. Musk v současné době musí Teslu navigovat přes to, co nazývá nejistým ekonomickým prostředím a nejintenzivnějšími výzvami od doby, kdy se Tesla vyšvihla na pozici největšího výrobce automobilů na světě.

Autor je analytik globálních trhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
S novými komplikacemi našly akcie Tesly nové dno

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Je Porsche výrazně podhodnoceno? Trhy si to nemyslí

„Jsme přesvědčeni, že Porsche SE je výrazně podhodnoceno,“ uvedl předseda představenstva Porsche SE Hans Dieter Poetsch, ale zdá se, že trhy s tím nesouhlasí, protože akcie firmy se obchodují pod úrovní jejích konkurentů.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB