Robot Master Pepper poskytne cestujícím informace, ale také je pobaví

Poradí vám, zatančí si s vámi nebo si s ním můžete pořídit selfie. Řeč je o robotu pojmenovaném Master Pepper. Včera byl uveden do provozu na pražském Letišti Václava Havla a potkat jej mohou cestující na Terminálu 2 za bezpečnostní kontrolou. Prvního robota ve službách českého letiště společně „zapnuly“ společnosti Letiště Praha a Mastercard.
Od včerejška můžete na pražském letišti potkat robota Master Pepper. Foto: Mastercard

Robot Master Pepper byl vyroben francouzskou firmou Aldebaran ve spolupráci s japonskou SoftBank Robotics. Je 120 centimetrů vysoký, váží 28 kilo a v provozu vydrží až 12 hodin. Umí nasměrovat cestující k nejbližší informační přepážce, dětské místnosti nebo ke konkrétnímu odletovému gatu.

Cestujícím na vyžádání zatančí nebo si s nimi ochotně pořídí selfie.

Komunikovat s robotem je možné v angličtině nebo češtině.

Na položené otázky odpovídá v anglickém jazyce a prostřednictvím dotykového tabletu, který je součástí jeho hardwarového vybavení, odpovídá a reaguje v češtině.

Robot má na hlavě má čtyři mikrofony, tři kamery a 3D hloubkovou čtečku. Na hlavě a na rukou jsou umístěny dotykové senzory, uvnitř trupu se nachází gyroskop. Na spodní části těla jsou dva sonary, šest laserů, tři nárazníkové senzory a další gyroskop. Tato zařízení zajišťují jeho funkcionality, včetně pohybu a hlasové interakce.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Technologie

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru