Roland Villinger novým vedoucím Podnikové a produktové strategie ve společnosti ŠKODA AUTO

Roland Villinger je od 1. června 2021 vedoucím nově vytvořeného útvaru „Podnikové a produktové strategie“ ve společnosti ŠKODA AUTO. Česká automobilka slučuje útvary „Rozvoj společnosti a digitalizace“ a „Produktová strategie a management modulů“, aby spojením dvou hlavních témat budoucnosti naplno využila všech synergií.
Roland Villinger je od 1. června 2021 vedoucím nově vytvořeného útvaru Podnikové a produktové strategie v automobilce Škoda Auto. Foto: Audi AG

Andre Wehner, dosavadní vedoucí útvaru „Rozvoj společnosti a digitalizace“, převezme od 1. června 2021 funkci Chief Information Officer (CIO) značky MAN. Guido Haak, dosavadní vedoucí útvaru „Produktová strategie a management modulů“, odchází na vlastní žádost z koncernu Volkswagen.

„Sloučením útvarů ‚Rozvoj společnosti a Digitalizace‘ a ‚Produktová strategie a management modulů ‘ zároveň slučujeme dvě témata budoucnosti a vytváříme tak synergie. Velice mě těší, že v osobě Rolanda Villingera na tuto novou pozici získáváme manažera s mezinárodními zkušenostmi a uznávaného odborníka v oblasti digitalizace. Současně srdečně děkuji Andre Wehnerovi a Guido Haakovi za vykonanou práci. V uplynulých letech podstatným způsobem přispěli k úspěchům společnosti ŠKODA AUTO,“ uvedl Thomas Schäfer, předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO.

Roland Villinger na své poslední pozici řídil realizaci strategie koncernu Volkswagen, předtím byl dva a půl roku vedoucím oddělení Strategie společnosti AUDI. Roland Villinger vystudoval ekonomii a organizační psychologii na univerzitě v Mnichově a finance na University of Cambridge v Anglii. Tam také později promoval v oboru mezinárodní marketing a M&A.

V letech 1991 až 2016 Roland Villinger pracoval pro poradenskou společnost McKinsey v Evropě, Asii a v USA, od roku 2005 na pozici Senior Partner a položil základy působení společnosti v Thajsku či oblasti Indočíny. Řídil aktivity divize McKinsey Operations v asijsko-pacifickém regionu a působil také jako ředitel jihokorejské pobočky v Soulu nebo v americkém Silicon Valley.

V říjnu 2016 nastoupil na pozici Chief Strategy Officer a Chief Digital Officer ve společnosti AUDI. V této funkci řídil aktivity automobilky, související s digitalizací a současně odpovídal i za strategii společnosti. Od roku 2019 vedl Řízení realizace strategie koncernu Volkswagen.

Andre Wehner v uplynulých pěti letech ve společnosti ŠKODA AUTO řídil útvar Rozvoj společnosti a digitalizace, předtím byl více než tři roky Chief Information Officer české automobilky. Pod jeho vedením učinila společnost důležité kroky v oblastech digitalizace, služeb souvisejících s mobilitou,  konektivity a managementu inovací.

Do jeho gesce spadalo mimo jiné i vybudování ŠKODA AUTO DigiLabu v Praze, který jako digitální jednotka vyvíjí nová řešení mobility. DigiLab se mezitím rozrostl v globální síť s pobočkami v Tel Avivu, Pekingu a Púně. Andre Wehner k 1. červnu přechází na pozici Chief Information Officer ve společnosti MAN.

Guido Haak byl v uplynulých pěti a půl letech zodpovědný za produktovou strategii a management společnosti ŠKODA AUTO. Za jeho působení zahájila česká automobilka svou SUV-ofenzívu modelem KODIAQ. Poté následovaly dva další modely kategorie SUV – KAROQ a KAMIQ – které podstatným způsobem přispěly k růstovému kurzu značky ŠKODA. V uplynulém roce značka představila své první čistě elektrické SUV – model ENYAQ iV. Guido Haak odchází z koncernu Volkswagen na vlastní žádost.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru