Sachsen Classic 2022: Sedm vozů ŠKODA na oblíbené setinové rallye

Tým ŠKODA Classic patří k tradičním účastníkům veteránské rallye Sachsen Classic. V letošním 19. ročníku hájí čest značky ŠKODA sedm vozů, z toho pět exponátů mladoboleslavského ŠKODA Muzea. Setinová rallye startuje ve čtvrtek 18. srpna ve Cvikově, na dvě stovky historických vozů v pátek zavítají i na české území. Stroje prověřené 582 km tratí projedou v sobotu 20. srpna cílem v Saské Kamenici.
Nejstarším ze škodováckých exponátů na letošní rallye Sachsen Classic bude Škoda Rapid OHV „Dálnicový“ (1940), v aerodynamickém tunelu optimalizovaný speciál z jen asi stokusové série (1939-1941). Foto: Škoda Auto

Andrea Frydlová, vedoucí ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi říká: „Sachsen Classic patří tradičně k nejpopulárnějším veteránským rallye v celé Evropě. Velmi se těšíme na letošní soutěž, protože pro ŠKODA AUTO je účast na Mille Miglia východu vždy hlavním bodem sezóny. Letos startujeme s pěti vozy ze ŠKODA Muzea – vybrané vozy patří k ikonám značky a reprezentují jednotlivé fáze naší bohaté historie.“

Dalších pět vozů patří do sbírek ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi. Nejstarším z exponátů bude ŠKODA RAPID OHV „Dálnicový“ (1940), v aerodynamickém tunelu optimalizovaný speciál z jen asi stokusové série (1939-1941). Šestnáctistovka o výkonu 42 koní (31 kW) stačí k dosažení rychlosti až 120 km/h.

Následující éru vozů ŠKODA s motorem vzadu samonosné karoserie připomene nadčasově elegantní provedení ŠKODA 1100 MBX DeLuxe (1969), které po stažení bočního prosklení bez obvyklého sloupku nabízí posádce nerušený výhled do krajiny. Jedenáctistovka o 51 koních (38,2 kW) spolu s hmotností kolem 800 kg stačí na tempo až 127 km/h.

Kupé ŠKODA 110 R (1971) ze sbírky ŠKODA Muzea je jedním z posledních vyrobených kusů prvního modelového roku. Sportovně laděný dvoudveřový automobil patří k perlám historie automobilky z Mladé Boleslavi. I díky dvojitému karburátoru dokáže jet lehké a snadno ovladatelné kupé nejvyšší rychlostí 145 km/h.

Svižný je i sedan ŠKODA 120 GLS (1978) s vrcholnou výbavou Grand de Luxe Super a výkonem 58 k (43 kW), nabízející komfortní cestování rychlostí až 150 km/h. Exemplář z dubna 1978 pochází od prvního majitele a od loňska úspěšně reprezentuje ŠKODA Muzeum na veteránských podnicích doma i v cizině.

Populární soutěž Sachsen Classic patří k tzv. setinovým rallye: O úspěchu nerozhoduje rychlost, ale přesnost a pravidelnost jízdy. Ve čtvrtek 18. srpna minutu po poledni vyrazí první z nich na trať z centra saského Cvikova, kde zároveň bude cíl úvodní 95kilometrové etapy.

V pátek účastníci soutěže zavítají i na území České republiky. Nemohou přece vynechat malebné okolí zámku Kynžvart, kde budou k vidění po 11. hodině, oběd v pivovaru Chodovar, hrad Loket či stoupání na hřeben pohraničních hor, který překročí na Božím Daru – a po 254 kilometrech projedou cílem druhé etapy v německém Oberwiesenthalu.

Na třetí den „naordinovali“ organizátoři dědečkům automobilům další vydatnou porci, a to 233 km Krušnými horami. K polednímu se vozy budou pohybovat kolem saského zámku Augustusburg s přední evropskou sbírkou historických motocyklů.

V odpoledních hodinách, po absolvování celkem 582 kilometrů projedou klasické vozy rallye Sachsen Classic za opětování nesčetných pozdravů z řad nadšených diváků lemujících trať, cílem před radnicí v dalším tradičním městě automobilů – Saské Kamenici.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

25 let energetických systémů z Brna

Specialista na energetické systémy Schwank oslavil koncem září 2022 své 25. výročí. Brněnská firma, založená jako dvanáctá zahraniční dceřiná společnost stejnojmenné německé mateřské společnosti, se vyprofilovala z …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

O vyšší plat si řekne jen pětina Čechů, nejméně v Evropě

Průzkum
Ani nejvyšší inflace za posledních 30 let nepřiměje české zaměstnance, aby si v práci řekli o přidání. V nejbližších měsících se pouze necelá pětina Čechů chystá říct si o zvýšení platu. To je suverénně nejméně v Evropě a výrazně za světovým průměrem, který činí 35 procent.