bool(false)

Sázkové kanceláře prodělaly na vítězství Trumpa desítky milionů. Jeden smolař prodělal 120 tisíc korun

Triumf Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách zaskočil nejen značnou část veřejnosti po celém světě, mnohé politiky či makléře na burzách. S vítězstvím muže s „nejoriginálnějším“ účesem překvapilo i české sázkové kanceláře, které prodělaly desítky milionů korun. Zprvu byl přitom na Trumpa kurz až 15:1.

Své sázky bude litovat sázkař, který si u Chance na vítězství Hillary Clintonové vsadil rovných 120 tisíc korun. Reprofoto: www.tipsport.cz

Tři tikety po 320 tisících korunách na vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách ve Spojených státech udělaly z klienta sázkové kanceláře Fortuna milionáře. Inkasoval bezmála 1,5 milionu korun. V těsném závěsu skončil sázkař, který u Chance vsadil dva tikety za celkovou sumu téměř 400 tisíc korun a který si posléze odnesl domů jeden milion a sto čtyřicet tisíc korun.

Na Trumpův triumf budou spokojeně vzpomínat i další sázkaři, kteří nedali na předvolební průzkumy, které favorizovaly Hillary Clintonovou. Hůře na tom budou sázkové kanceláře, pro něž americká noc po sečtení příjmů a výdajů rozhodně neskončila úspěchem. Celkem prodělaly desítky milionů korun – nejvíce nejspíš Tipsport. Už také přiznávají, že se musí z této události do budoucna poučit.

„Přijali jsme sázky za 16 milionů korun. To je na mimosportovní událost výjimečná věc. Podobný zájem vyvolala jen první přímá volba českého prezidenta. Jenže tehdy vyhrál favorizovaný Miloš Zeman, na kterého šla většina sázek. V tomto případě vyhrál podceňovaný Trump v kurzu 4:1 a sázkařům tak vyplácíme několik desítek milionů korun,“ sdělil ČTK hlavní bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis.

REKORDNÍ SÁZKY

Podle společnosti Chance představovaly americké volby z hlediska společenských sázek naprostý rekord. „Přijali jsme sázky za čtyři miliony korun, což je skutečně rekordní částka. Pro srovnání jen připomenu, že na volbu českého prezidenta u nás činil náběr sázek o rovný milion méně,“ uvedla mluvčí Markéta Světlíková. Celkový objem přijatých sázek u všech kanceláří přitom překročil 40 milionů korun, což je oproti posledním volbám před čtyřmi lety čtyřikrát více.

Celkově se u Chance sázelo více právě na Hillary Clintonovou, na jejíž cestu do Bílého domu si vsadilo 56 procent sázkařů. U Fortuny to bylo 52 procent, naopak u Tipsportu měl mírnou nadvládu právě republikánský kandidát. Výrazný zájem o Trumpa se mezi sázkaři projevil až poslední víkend před volbami, kdy se například u Chance poměr vsazených tiketů překlopil právě na jeho stranu.

Počáteční kurz na Trumpa byl přitom 15:1. „Takové kurzy obvykle vypisujeme na události, které nejsou příliš reálné. Trump tak šel do boje o prezidentský post v roli jasného outsidera. Naopak Clintonová měla prvotní kurz 1,9:1,“ sdělila Světlíková. Kurz se postupně vyvíjel, nejvíc sázkařů si vsadilo v době, kdy měl Donald Trump kurz 4:1 a Hillary Clintovoná 1,25:1. Zřejmě nejvíc bude své sázky litovat sázkař, který si u Chance vsadil na vítězství demokratické kandidátky rovných 120 tisíc korun.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Lidé a společnost

Kdo vydělá na fotbalovém mistrovství v Rusku

Největší sportovní událost roku je tu. V Rusku začalo jednadvacáté mistrovství světa ve fotbale. Je nejdražší v historii, podle prvních odhadů vyjde na 12 až 14 miliard dolarů. Pro mnohé firmy je to ideální místo …

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru