Sázkové kanceláře prodělaly na vítězství Trumpa desítky milionů. Jeden smolař prodělal 120 tisíc korun

Triumf Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách zaskočil nejen značnou část veřejnosti po celém světě, mnohé politiky či makléře na burzách. S vítězstvím muže s „nejoriginálnějším“ účesem překvapilo i české sázkové kanceláře, které prodělaly desítky milionů korun. Zprvu byl přitom na Trumpa kurz až 15:1.

Své sázky bude litovat sázkař, který si u Chance na vítězství Hillary Clintonové vsadil rovných 120 tisíc korun. Reprofoto: www.tipsport.cz

Tři tikety po 320 tisících korunách na vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách ve Spojených státech udělaly z klienta sázkové kanceláře Fortuna milionáře. Inkasoval bezmála 1,5 milionu korun. V těsném závěsu skončil sázkař, který u Chance vsadil dva tikety za celkovou sumu téměř 400 tisíc korun a který si posléze odnesl domů jeden milion a sto čtyřicet tisíc korun.

Na Trumpův triumf budou spokojeně vzpomínat i další sázkaři, kteří nedali na předvolební průzkumy, které favorizovaly Hillary Clintonovou. Hůře na tom budou sázkové kanceláře, pro něž americká noc po sečtení příjmů a výdajů rozhodně neskončila úspěchem. Celkem prodělaly desítky milionů korun – nejvíce nejspíš Tipsport. Už také přiznávají, že se musí z této události do budoucna poučit.

„Přijali jsme sázky za 16 milionů korun. To je na mimosportovní událost výjimečná věc. Podobný zájem vyvolala jen první přímá volba českého prezidenta. Jenže tehdy vyhrál favorizovaný Miloš Zeman, na kterého šla většina sázek. V tomto případě vyhrál podceňovaný Trump v kurzu 4:1 a sázkařům tak vyplácíme několik desítek milionů korun,“ sdělil ČTK hlavní bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis.

REKORDNÍ SÁZKY

Podle společnosti Chance představovaly americké volby z hlediska společenských sázek naprostý rekord. „Přijali jsme sázky za čtyři miliony korun, což je skutečně rekordní částka. Pro srovnání jen připomenu, že na volbu českého prezidenta u nás činil náběr sázek o rovný milion méně,“ uvedla mluvčí Markéta Světlíková. Celkový objem přijatých sázek u všech kanceláří přitom překročil 40 milionů korun, což je oproti posledním volbám před čtyřmi lety čtyřikrát více.

Celkově se u Chance sázelo více právě na Hillary Clintonovou, na jejíž cestu do Bílého domu si vsadilo 56 procent sázkařů. U Fortuny to bylo 52 procent, naopak u Tipsportu měl mírnou nadvládu právě republikánský kandidát. Výrazný zájem o Trumpa se mezi sázkaři projevil až poslední víkend před volbami, kdy se například u Chance poměr vsazených tiketů překlopil právě na jeho stranu.

Počáteční kurz na Trumpa byl přitom 15:1. „Takové kurzy obvykle vypisujeme na události, které nejsou příliš reálné. Trump tak šel do boje o prezidentský post v roli jasného outsidera. Naopak Clintonová měla prvotní kurz 1,9:1,“ sdělila Světlíková. Kurz se postupně vyvíjel, nejvíc sázkařů si vsadilo v době, kdy měl Donald Trump kurz 4:1 a Hillary Clintovoná 1,25:1. Zřejmě nejvíc bude své sázky litovat sázkař, který si u Chance vsadil na vítězství demokratické kandidátky rovných 120 tisíc korun.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Lidé a společnost

Jak Češi vnímají nevidomé?

Většina z nás nemá konkrétnější představu o tom, jak se žije zrakově postiženým. A většinou nemáme ani ponětí o tom, kolik lidí s tímto handicapem mezi námi žije. Podle údajů Světové zdravotnické organizace je na …

Nobelova cena za ekonomii oceňuje boj s chudobou

Nobelovu cenu za ekonomii má po včerejšku 84 lidí, stále živých či již zemřelých. Počet žen mezi nimi se rozrůstá z jedné na dvě. V příštích letech jich zřejmě bude dále přibývat.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru