Škoda Auto Group: Miliarda eur i při pandemii a nedostatku čipů

Navzdory pandemii koronaviru a nedostatku polovodičů dosáhla Škoda Auto Group v roce 2021 provozního výsledku převyšujícího jednu miliardu eur. Významná část tohoto výsledku vychází zejména ze silného prvního pololetí loňského roku. Skupina o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
„Kvůli válce na Ukrajině se potýkáme s velkými nejistotami,“ uvedl předseda představenstva Škoda Auto Thomas Schäfer. Foto: Škoda Auto

Tržby Škoda Auto Group, která zahrnuje společnosti Škoda Auto v Česku, na Slovensku, v Německu a v Indii (a podíl na zisku společnosti OOO Volkswagen Group Rus, pozn. red.), v uplynulém hospodářském roce dosáhly 17,7 miliard eur (+3,9 %). Pro srovnání – tržby automobilky za rok 2019 byly o více než dvě miliardy vyšší.

Svůj čistý peněžní tok loni skupina zvýšila o 160 procent na 554 milionů eur. Po silném prvním loňském pololetí způsobil v dalším průběhu roku omezení zejména nedostatek čipů ve výrobě. Přesto tržby za rok 2021 vzrostly nad úroveň roku 2020, a to navzdory nižšímu počtu dodaných vozů zákazníkům.

Škoda Auto předpokládá, že se situace spojená s dodávkami polovodičů v letošním druhém pololetí zlepší. Automobilka očekává výrazné dopady na provozní činnost kvůli válce na Ukrajině. „Potýkáme se s velkými nejistotami. Její dopady na naši obchodní činnost průběžně analyzujeme,“ uvedl předseda představenstva Škoda Auto Thomas Schäfer.

Zdroj: Škoda Auto

PSALI JSME:
Problém s nedostatkem čipů bude trvat několik let, varuje šéf Intelu

Zavřít reklamu ×
  1. Škoda to už má spočítané.Nástup elektrických aut tuhle automobilku zničí. Ostatní jsou už z e-auty úplně někde jinde!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Rekordní rok pro Shopsys. Po letech je firma v zisku

Společnost Shopsys, která se zabývá tvorbou e-shopů pro největší hráče na trhu, informovala, že uzavřela fiskální rok se ziskem 11 milionů korun. Je to údajně již popáté v řadě, kdy firma vykazuje meziroční růst …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB