Škoda Auto Group: Miliarda eur i při pandemii a nedostatku čipů

Navzdory pandemii koronaviru a nedostatku polovodičů dosáhla Škoda Auto Group v roce 2021 provozního výsledku převyšujícího jednu miliardu eur. Významná část tohoto výsledku vychází zejména ze silného prvního pololetí loňského roku. Skupina o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
„Kvůli válce na Ukrajině se potýkáme s velkými nejistotami,“ uvedl předseda představenstva Škoda Auto Thomas Schäfer. Foto: Škoda Auto

Tržby Škoda Auto Group, která zahrnuje společnosti Škoda Auto v Česku, na Slovensku, v Německu a v Indii (a podíl na zisku společnosti OOO Volkswagen Group Rus, pozn. red.), v uplynulém hospodářském roce dosáhly 17,7 miliard eur (+3,9 %). Pro srovnání – tržby automobilky za rok 2019 byly o více než dvě miliardy vyšší.

Svůj čistý peněžní tok loni skupina zvýšila o 160 procent na 554 milionů eur. Po silném prvním loňském pololetí způsobil v dalším průběhu roku omezení zejména nedostatek čipů ve výrobě. Přesto tržby za rok 2021 vzrostly nad úroveň roku 2020, a to navzdory nižšímu počtu dodaných vozů zákazníkům.

Škoda Auto předpokládá, že se situace spojená s dodávkami polovodičů v letošním druhém pololetí zlepší. Automobilka očekává výrazné dopady na provozní činnost kvůli válce na Ukrajině. „Potýkáme se s velkými nejistotami. Její dopady na naši obchodní činnost průběžně analyzujeme,“ uvedl předseda představenstva Škoda Auto Thomas Schäfer.

Zdroj: Škoda Auto

PSALI JSME:
Problém s nedostatkem čipů bude trvat několik let, varuje šéf Intelu

Zavřít reklamu ×
  1. Škoda to už má spočítané.Nástup elektrických aut tuhle automobilku zničí. Ostatní jsou už z e-auty úplně někde jinde!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB