Socialistické značky, které přežily: Kofola, Tatra, Favorit a Mototechna

Socialistické značky, které přežily, jsou marketingový „retro“ tahák na lidi, pro které doba před více než třiceti lety znamenala hlavně mládí a dětství. Podle průzkumu společnosti Médea Research je nejznámější obnovenou značkou Kofola. Druhou nejznámější je značka Tatra, za kterou následují Favorit a Mototechna.

Mototechnu šikovně oživil bazar AAA Auto. Foto: skodahome.cz

„Umístění Kofoly na prvních místech žebříčku žádným překvapením,“ uvedl Jan Matějka z Médea Research. Vysokou míru celkové znalosti byla také zaznamenána u značky Tatra, a to celých 96 procent.

Třetí nejvyšší pak byla u značky Favorit, kterou znalo 90 procent respondentů. Dnešní Favorit však už není běžné silniční kolo, ale specialita na míru z nejmodernějších materiálů za desítky tisíc korun. Třeba řetěz na něm nehledejte, zato prý nesmrtelný uhlíkový pás. Anebo supermoderní převody schované v náboji kola.

Značka Kofola vstoupila na trh již v roce 1960. Tatra je zase nejstarším existujícím výrobcem vozidel na světě s více než 160letou tradicí. „Nežijeme však jen z tradice. Dobré jméno dnes dělá i rostoucí počet tatrovek dodaných civilním zákazníkům i armádám,“ komentoval to Martin Šustek z Tatra Trucks.

Čtvrtá skončila Mototechna s 89 procenty,“ doplnil Matějka. Mototechnu šikovně oživil bazar AAA Auto a se socialistickými škodovkami či čekacími lhůtami už nemá nic společného. Nabízí i lehce ojetá luxusní auta.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Aukro spouští spolupráci se Zásilkovnou

Aukro, největší české on-line tržiště, tento týden informovalo, že rozšiřuje nabídku přepravních metod a spouští přímou spolupráci se společností Zásilkovna. Nově je možné objednat doručení zásilky přímo v prostředí …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB