bool(false)

Socialistické značky, které přežily: Kofola, Tatra, Favorit a Mototechna

Socialistické značky, které přežily, jsou marketingový „retro“ tahák na lidi, pro které doba před více než třiceti lety znamenala hlavně mládí a dětství. Podle průzkumu společnosti Médea Research je nejznámější obnovenou značkou Kofola. Druhou nejznámější je značka Tatra, za kterou následují Favorit a Mototechna.

Mototechnu šikovně oživil bazar AAA Auto. Foto: skodahome.cz

„Umístění Kofoly na prvních místech žebříčku žádným překvapením,“ uvedl Jan Matějka z Médea Research. Vysokou míru celkové znalosti byla také zaznamenána u značky Tatra, a to celých 96 procent.

Třetí nejvyšší pak byla u značky Favorit, kterou znalo 90 procent respondentů. Dnešní Favorit však už není běžné silniční kolo, ale specialita na míru z nejmodernějších materiálů za desítky tisíc korun. Třeba řetěz na něm nehledejte, zato prý nesmrtelný uhlíkový pás. Anebo supermoderní převody schované v náboji kola.

Značka Kofola vstoupila na trh již v roce 1960. Tatra je zase nejstarším existujícím výrobcem vozidel na světě s více než 160letou tradicí. „Nežijeme však jen z tradice. Dobré jméno dnes dělá i rostoucí počet tatrovek dodaných civilním zákazníkům i armádám,“ komentoval to Martin Šustek z Tatra Trucks.

Čtvrtá skončila Mototechna s 89 procenty,“ doplnil Matějka. Mototechnu šikovně oživil bazar AAA Auto a se socialistickými škodovkami či čekacími lhůtami už nemá nic společného. Nabízí i lehce ojetá luxusní auta.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky [S] Opening

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru