Společnost Angelini se stává 34. členem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu

Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) opět rozšiřuje počet svých členů. Třicátým čtvrtým (přidruženým) členem oborové asociace se 1. květnem 2020 stala nadnárodní farmaceutická společnost Angelini, která se zaměřuje především na výzkum, vývoj a výrobu léčivých přípravků v oblasti léčby bolesti, zánětu a neuropsychiatrie.
Ilustrační foto: Angelini

„Velice mě těší, že můžeme přivítat společnost Angelini mezi přidružené členy naší Asociace. Původem italská inovativní farmaceutická společnost se přidává do oborového společenství předních farmaceutických firem, které jen v posledních třiceti letech vyvinuly 90 procent nových léků a jejichž portfolia dnes představují 70 procent celosvětového obratu trhu s léčivy. Zároveň se společnost Angelini vstupem do AIFP zavazuje k dodržování striktních etických pravidel stanovených Etickým kodexem, která ve své samoregulační podstatě jdou nad rámec etických standardů v České republice. Věřím, že naše spolupráce bude velmi přínosná,“ říká Mgr. Jakub Dvořáček, MHA, výkonný ředitel AIFP.

„Našej spoločnosti, zakladajúcemu členovi Českej asociácie farmaceutických firiem (ČAFF), už od roku 2001, vždy záležalo na dodržiavaní etických princípov. Zároveň však naše portfólio nezodpovedá generickému nastaveniu ČAFF, pretože je z podstatnej časti tvorené originálnymi molekulami. S asociáciou AIFP sme od začiatku vstúpili do projektu Transparentnej spolupráce a teraz uvažujeme o pridružení aj v iných oblastiach. Verím, že touto cestou naplníme hlavné hodnoty medzinárodnej skupiny Angelini, medzi ktoré práve etika, transparentnosť a zodpovednosť patria,“ uvádí PharmDr. Jozef Urban, ředitel společnosti Angelini Pharma Česká republika s.r.o.

O společnosti Angelini

Společnost Angelini je přední mezinárodní skupinou v oboru farmacie a v sektoru spotřebního zboží. Působí v 17 zemích se 6 000 zaměstnanci a obratem 1,6 miliardy EUR. Farmaceutická divize společnosti Angelini zaměřuje své úsilí na vývoj léčiv především v oblasti duševního zdraví, bolesti a zánětu. Přípravky Angelini jsou uváděny na trh v 70 zemích světa, a to jednak díky svému přímému zastoupení v 15 zemích i díky strategickým spojenectvím s předními mezinárodními farmaceutickými skupinami či lokálními společnostmi. Angelini Headquarter je přidruženo k Farmindustria (Italská asociace farmaceutických společností), členu EFPIA (Evropská federace farmaceutického průmyslu a asociací).

O AIFP

Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) sdružuje 34 společností, které dokáží vyvinout a uvést na trh nové, účinnější a bezpečnější léky. AIFP je členem Evropské federace farmaceutických společností a asociací (EFPIA) a intenzivně spolupracuje s Mezinárodní federací farmaceutického průmyslu a asociací (IFPMA) a Americkou asociací inovativních farmaceutických firem (PhRMA). Mezi její aktuální projekty patří mj. studie Inovace pro život, jež mapuje přínosy inovativních léčiv v ČR v konkrétních terapeutických oblastech (např. karcinom prsu, revmatoidní artritida, roztroušená skleróza či diabetes mellitus 2. typu). Více informací na www.inovaceprozivot.cz nebo www.aifp.cz.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jak jednat s pojišťovnou v případě autonehody?

Autonehody se odehrávají každý den na našich i evropských silnicích a měli byste si být vědomi, že se vám mohou také stát. Mnoho řidičů neví, jak jednat s pojišťovnou v případě nehody.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru