Společnost Visa testuje inovaci plateb za ethereum „gas fee“

Největší světová karetní společnost Visa, která se zabývá zpracováním transakcí, zkoumá způsoby, jak zákazníkům usnadnit placení transakčních poplatků za ethereum neboli „gas fee“. Firma zkoumá způsob, jak automatizovat proces úhrady tohoto typu poplatků ve fiat měně pomocí stávající kreditní nebo debetní karty.
Největší světová karetní společnost zkoumá způsoby, jak zákazníkům usnadnit placení transakčních poplatků za ethereum „gas fee“. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Může se to zdát jako maličkost, ale v současné době je to pro mnohé významná překážka pro přijetí, pokud jde o používání kryptoměn, například etheru, jako platebního prostředku. V současné době nastává problém, jakmile se blockchainová síť setká s tradiční finanční (TradFi) infrastrukturou.

Překonat složitost transakcí v okamžiku, kdy se oba systémy setkávají, by mohlo být významným krokem na cestě k širšímu přijetí kryptoměn.

Uživatelé by mohli být brzy schopni držet kryptoměny v peněženkách pro vlastní úschovu a pak tyto peněženky používat k platbám v podstatě kdekoli, přičemž transakční poplatky a výměna za fiat by se prováděla okamžitě v místě prodeje – což v současné době nemusí být vůbec jednoduché.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Cena etherea vystoupala na historické maximum

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Centrální banka úrokové sazby nezměnila

Stabilita úroků není překvapivá: Zvyšování úroků již není ve hře, bankovní rada České národní banky (ČNB) však zároveň na předchozím zasedání na počátku srpna vyslala jednomyslný signál, že ve třetím čtvrtletí …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB