Stablecoiny na Bitcoinu se začínají stávat realitou

Stablecoiny provozované na Bitcoinu se přiblížily realitě díky novému protokolu (Taproot Assets, pozn. aut.), který vytvořil vývojář infrastruktury druhé vrstvy Bitcoinu Lightning Labs.
Stablecoiny tvoří důležitou součást „ekosféry“ digitálních aktiv, protože poskytují výchozí bod pro aktiva se stabilní hodnotou pro investory, kteří chtějí vstoupit na trh s kryptoměnami, aniž by museli vstupovat a vystupovat z fiat měny. Ilustrační foto: Pixabay.com

V projevu na Financial Times Crypto and Digital Assets Summit v Londýně minulý týden generální ředitelka Lightning Labs Elizabeth Starková uvedla, že nedávno provedli testovací transakce na Lightning Network s vytvořeným aktivem.

Testovací transakce přicházejí přibližně šest měsíců poté, co vývojář poprvé oznámil „Taproot Assets“. Stablecoiny jsou v rámci kryptoměn rostoucí oblastí, přičemž celková tržní kapitalizace stablecoinů by se podle prognóz měla v příštích letech zvýšit na biliony dolarů.

Díky stablecoinům (a potenciálně i dalším finančním aktivům, pozn. aut.), které budou vydávány na Bitcoinu a s nimiž se bude obchodovat prostřednictvím Lightning Network, by to mohlo lidem umožnit provádět transakce po celém světě za mnohem nižší ceny než v tradičních sítích, jako je Visa, nebo dokonce potenciálně v jiných blockchainech.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB