Stále více úroků bankovních spořicích účtů začíná nulou

Dosavadní klopýtání v Česku působících bank k nulovému úroku i na spořicích účtech nabírá na tempu. Na květen hned dva finanční domy oznámily snížení úrokových sazeb. Ruská Sberbank, která se dlouho honosila bezkonkurenční sazbou 1,63 %, již potřetí zatroubila k ústupu a omezila lépe úročená pásma. Air Bank z impéria Petra Kellnera snížila úrok s povzbudivým dovětkem, že to není naposledy.

Snižujeme sazby na spořicích účtech, bohužel to nejspíš nebude naposled, hlásá web Air Bank. Foto: Air Bank

Aktuálním vývojem úrokových sazeb na bankovním trhu, které dál klesají, odůvodnila svůj krok Sberbank. „Upravujeme pásma a snižujeme úrokové sazby u spořicích účtů,“ sdělila banka klientům. Zároveň je upozornila, že současný stav s úročením 0,73 % udrží jen do června.

Air bank přistoupila k majitelům účtů přímočaře. Hned v oslovení jim sdělila: „Od 15. května snižujeme sazby na účtech, bohužel to nejspíš nebude naposledy.“ To znamená, že tato banka se zařadila mezi finanční ústavy, které neumějí půjčovat peníze svých střadatelů a s jejich úsporami si nevědí rady. S výjimkou tří bank už každá sazba začíná nulou.

„Víme, že jsme nabízeli vyšší sazby. Pro některé to byl i důvod, proč jste k nám přišli. Chápeme proto, že vás jejich další změnou nepotěšíme. Nedá se ale nic dělat. Současná doba vyšším úrokům jednoduše nepřeje,“ napsala Air Bank svým klientům zároveň s informací, že místo 1,2 % dostanou jen jedno procento.

Ať už za snižování sazeb může „aktuální vývoj“ nebo „současná doba“, jisté je, že změna kursu, pokud jde o úrokové sazby tuzemských bankovních ústavů, zatím nehrozí. „Nečekáme, že se pokles sazeb na trhu brzy zastaví. Spíš bude dál pokračovat. Pokud se to stane, budeme je muset snížit také,“ varovala Air Bank. Z nedopatřením přiložené tabulky ale vyplynulo, že snížení sazby na 0,9 % je v bance již připraveno.

Nejlepší spořící účty v květnu:

Equa Bank

Zuno Bank

Air Bank

Sberbank

Expobank

ING Bank

Wüstenrot

1,25 %

1,10 %

1,00 %

0,73 %

0,70 %

0,70 %

0,60 %

Sdílet:
Zobrazit pingbacky

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

95 svateb a jeden pohřeb

S velkým zájmem jsem v uplynulých dnech sledoval více či méně odbornou diskusi na téma, zda je správce daně oprávněn požadovat informace od svatebčanů o tom, kolik stála svatební hostina, kde se konala a kolik lidí …

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …
Rolovat nahoru