Swiss Life dokončila nákup Fincentra

Přední evropská finanční skupina Swiss Life získala potřebná regulatorní schválení v České republice a na Slovensku k nákupu Fincentra a stává se tím lídrem v oblasti nezávislého finančního poradenství v Česku a na Slovensku s obratem téměř dvou miliard korun.
Ilustrační foto: swisslife-select.de

Jak skupina Swiss Life informovala, obě společnosti si ponechají své zavedené značky, obchodní strukturu a portfolio služeb. „Akvizice Fincentra je plně v souladu s naší ambicí být lídrem nezávislého finančního poradenství v regionu střední a východní Evropy. Aktivity společnosti Fincentrum skvěle doplňují nabídku služeb Swiss Life Select,“ komentoval akvizici Nils Frowein, předseda dozorčí rady společností Fincentrum a Swiss Life Select CZ.

„Můžeme se toho navzájem hodně naučit. Společně budeme schopni poskytnout poradcům jednoznačně nejsilnější zázemí a nejkvalitnější podmínky na trhu,“ dodal generální ředitel Swiss Life Select v České republice Karel Šulc.

Filip Duchoň, který bude v následujících dnech jmenován generálním ředitelem společnosti Fincentrum a.s. uvedl: „Touto transakcí se jednoznačně stáváme finančně poradenskou společností číslo jedna v České republice. Komplexní poradenské služby doplníme o globální zkušenosti v oblasti správy majetku se švýcarskou tradicí.“

Bezprostředně po dokončení transakce vstoupí zástupci Swiss Life Group do představenstva společnosti a dozorčí rady a nahradí předchozí akcionáře. Tím se zajistí jednotná strategii v České republice a na Slovensku.

Swiss Life je předním celoevropským poskytovatelem komplexních finančních řešení pro život a penzi. Nabízí kvalitní finanční služby a během své 160leté historie získala tato společnost skvělou reputaci a silné postavení na finančním trhu. Fincentrum bylo založena v roce 2000. V současnosti má v Česku a na Slovensku více než 2500 poradců a její obrat přesahuje 1,6 miliardy Kč.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena