Sympaťáci

Názor
Oba byli mladí, sympatičtí. Dívka mne oslovila v jednom z pardubických hypermarketů, slova a úsměvy jako med. Chlapec zasvěceně potvrzoval, co říkala. „Nechcete mít už dnes nákup levnější?“ Nabídla mi zlatou kartu Premia. Nabídla, že ji zaktivuje dřív, než se dostanu k pokladně. Už dnes může být nákup o 1 až 20 % levnější!
Ilustrační foto: freedigitalphotos.net

Zvažoval jsem, jak to má Home Credit vymyšlené. Zřejmě při platbách kartou kasírují obchodníky zhruba o tři procenta a o jedno se rozdělí se zákazníkem, druhé pošlou na konto MasterCard, třetí si nechají. Tak by to mohlo zhruba fungovat. No, pokud mi pošlou procento z každého nákupu, proč ne?

Kartu mi chlapec zaktivoval po několika formálních otázkách prostřednictvím mého telefonu hned na místě.

Ještě pár podpisů… Nákupy v prodejnách v ČR i v zahraničí rovná se 1 % na vaše konto, láká přiložený leták. Za každou platbu získáte část peněz zpět, 2 až 20 % z hodnoty nákupu u obchodníků označených logem Premia… Tesco, Baumax, Exim Tours, Focus Optik… žádné poplatky, žádné úroky…

Podepsal jsem, že jsem obdržel sazebník poplatků, že vím, jak kartu používat pro získání výhod, že vím, jak funguje bezúročné období… ale neměl jsem u sebe lupu, takže jsem zíral až později.

S nákupním vozíkem jsem dorazil k pokladně, usměvavá dívka zkontrolovala, že platím už funkční, bezkontaktní, zlatou, prémiovou kartou.

O pár dní později jsem na webu www.spravcefinanci.cz z dílny Home Creditu zjistil, že za vedení konta zaplatím 49 Kč měsíčně. To v žádné smlouvě nebylo ani mne o tom nikdo neinformoval. Znamená to utratit kartou 4900 Kč, abych byl na nule. A také, že písemně jsem dostal jen výtah z úvěrových podmínek. Že po uplynutí bezúročného období, o jehož roční délce jsem dostal jen ústní informaci, mi naběhne úrok z úvěru 15 tisíc měsíčně ve výši 26,28 % a celkové náklady budou činit 38,71 % za rok.

Zjednodušeně řečeno: musel bych prostřednictvím karty utratit asi 31 tisíc měsíčně, abych zůstal na nule. Z jiného úhlu pohledu jsem si koupil 15 tisíc korun za 17 723 korun plus poplatek za vedení účtu.

A taky jsem zjistil, že na svém kontě žádné jedno procento mít nebudu, ale dostanu jednou za dva měsíce v příslušné částce „stravenku“.

Jak to bylo dál, nechci podrobně líčit. Po urputném několikaměsíčním korespondenčním, takticky vedeném boji jsem smlouvu na příslušně vyžádaném formuláři bez ztráty ukončil.

Svou jedinou prémiovou stravenku ve výši 100 Kč jsem utratil a radoval se z toho, že nebude moc lidí, kteří by na Home Creditu vydělali stovku.

No, jak říkám. Sympaťáci.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Dolar částečně koriguje ztráty

Prakticky po celý týden panovala na globálních i tuzemských finančních trzích dobrá nálada. Primárně ji táhnou očekávání, že to nejhorší, myšleno duben, je za námi. Nyní ekonomika ožívá a hospodářské politiky se …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru