Trinity Bank už nabízí výnos přes pět procent

Stejně překotně, jako roste základní úroková sazba České národní banky, přeskupují se i nabídky komerčních bank na spořicích vkladech. Banky tak samozřejmě nečiní proto, aby obyvatelstvu pomohly v boji s inflací, nýbrž využívají situace k tomu, aby do svých stájí získali co největší možný počet klientů, potažmo jejich peněz.
Stejně překotně, jako roste základní úroková sazba České národní banky, přeskupují se i nabídky komerčních bank na spořicích vkladech. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Proto celkem příznačně nabízejí nejvyšší úročení nejmenší banky, zatímco ty velké hrají na tradiční konzervativní strunu jistoty a spolehlivosti, kterou jim poskytují právě ti, kteří se ze stejných důvodů smiřují s vyššími ztrátami u svých úspor.

Dnešní nejistá doba zároveň přináší paradox, který již před nějakou dobou postihl i hypotéky, když oproti normální situaci nejlepší úročení přinášejí nejkratší úvazky. Prognózy se mění (převážně k horšímu) z týdne na týden, a tak se přirozeně žádný finanční dům, ale ani většina jejich klientů nechce poutat na delší dobu. Pro banky není tato nestabilita komfortní, a tak své nejvýhodnější nabídky přesměrovávají ze spořicích účtů na nějakým způsobem vázané vklady.

Počínaje Equa bank, která poskytuje čtyřprocentní úrok do tří milionů těm, kteří si alespoň jeden měsíc nic z účtu nevyberou, přes Banku Creditas, která láká na 4,5 procenta bez omezení výše vkladu, pokud si na vklad nesáhnete šest měsíců, až po Trinity Bank, jež vábí na 5,08 procenta u fixace na 12 měsíců do 400 tisíc korun a 4,58 procenta pro zbytek uložených peněz.

Pokud si lidé chtějí nechat volné ruce pro nakládání se svými penězi, zůstávají jen dva účty, jež nabízejí zhodnocení vyšší než čtyři procenta. Trinity Bank 4,08 procenta a Expobank 4,01 procenta. Zatímco u Expobank jde v podstatě o běžný účet se všemi jeho výhodami, u Trinity jde o ryze spořicí účet, který nenabízí běžné platby kartou nebo mobilem.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 2
Sdílet článek