Umělá inteligence může bránit šíření covid-19 mezi zaměstnanci

V současné době se v boji proti novému viru čím dál více prosazuje umělá inteligence, pomocí které se vědci snaží zabránit jeho šíření a zmírnit tak dopady pandemie na chod mnoha firem. Jedním z takových nástrojů je nový software AI4HR vyvinutý za přispění společnosti Déhora, jehož cílem je sledovat zdraví zaměstnanců například ve výrobních společnostech.
Umělá inteligence může bránit šíření covid-19 mezi zaměstnanci. Ilustrační foto: Depositphotos.com

S nástrojem AI4HR, jak firma uvedla v tiskové zprávě, lze snadno detekovat osoby, které vykazují známky nemoci, takže lze zabránit nutnosti uzavření části nebo i celého provozu.

Prostřednictvím analýzy a vyhodnocování různých informačních zdrojů dokáže software varovat před možným nedostatkem zaměstnanců a zajistit tak provozuschopnost organizace.

„Udržení kontinuity provozu a bezpečného pracovního prostředí bude v nadcházejících měsících pro mnoho společností nejen klíčovou výzvou, ale i nutností,“ říká Łukasz Chodkowski, ředitel polské pobočky firmy, která se na vývoji AI4HR podílela.

„Shromažďováním externích a veřejných dat může nástroj také poskytnout pohled na globální, regionální a místní rozvoj pandemie a zajistit bezpečné řízení odběratelsko-dodavatelských vztahů kdekoli na světě,“ dodává.

„Nástroj AI4HR kombinuje nejnovější znalosti a technologie umělé inteligence, sběru a vyhodnocování informací, čímž efektivně doplňuje sadu nejčastějších firemních opatření, kterými jsou v ČR roušky, využití dezinfekce a fixování či střídání pracovních skupin. Digitalizace a softwarové nástroje nám umožňují činit fundovaná a rychlá rozhodnutí v oblasti řízení lidských zdrojů,“ vysvětluje Roman Urban z české pobočky společnosti.

PSALI JSME:
České vstupní brány měří teplotu a dezinfikují příchozí

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Technologie

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.