V březnu na Aukru dominovali stříbrní „vídeňští filharmonici“

Na prvním místě pomyslného žebříčku aukcí největšího českého on-line tržiště Aukro se za březen umístily stříbrné investiční mince Wiener Philharmoniker. Redakci FAEI.cz o tom informoval Pavel Krejčíř, expert na sběratelství a starožitnictví portálu.
Na prvním místě pomyslného žebříčku aukcí největšího českého on-line tržiště Aukro se za březen umístily stříbrné investiční mince Wiener Philharmoniker. Ilustrační foto: Depositphotos.com

„Box obsahoval 500 kusů (jednouncových, pozn. red.) mincí o nominální hodnotě 1,5 euro. Prodej za téměř 300 tisíc korun ukazuje, že jsou tyto mince stále vnímány jako bezpečné uložení majetku,“ uvedl Krejčíř s tím, že v březnu na Aukru proběhly ještě další dva prodeje těchto boxů s investičními mincemi. Jen v těchto transakcí šlo o 1 500 prodaných mincí za téměř 900 000 korun.

Březnové aukce přinesly sběratelům pestrou nabídku. Prodaly se také tisícikoruny s přetiskem v zajímavé sběratelské postupce. Nového majitele našly rovněž vzácné vltavíny a litografie Jana Saudka. Kuriozitou pak byl prodej 108 výtisků hororových příběhů publikovaných pod názvem Stopy hrůzy.

Box obsahoval 500 kusů jednouncových mincí o nominální hodnotě 1,5 euro. Foto: Aukro

Sada 24 tisícikorunových bankovek s přetiskem se prodala za více než 100 tisíc korun. Bankovky tak zhodnotily více než čtyřnásobně. Třetí místo březnového žebříčku on-line tržiště patřilo tentokrát českému unikátu mezi drahokamy, vltavínům.

Jsou to jediné evropské horniny vzniklé v důsledku dopadu meteoritu. Pro svou krásu jsou právem často broušeny a zasazovány do šperků, anebo jsou v surovém stavu chloubou mnoha sběratelů. V neposlední řadě jde i o skvělou a velmi zajímavou investici – sbírka 60 kusů se v březnu prodala za 65 000 korun.

Tisícovky s přetiskem. Foto: Aukro

„Na zbývajících pozicích top ten aukcí se v minulém měsíci objevilo také elpíčko skupiny Olympic, vinyl Karla Kryla či litografie Jana Saudka,“ dodal Pavel Krejčíř. V rámci kolekce aukcí s názvem Papír a stříbro se prodalo hned několik litografií Jana Saudka.

V březnu se na Aukru rovněž prodala i sbírka hororových příběhů z devadesátých let vydávaných pod názvem Stopy hrůzy. Mnoho lidí by pravděpodobně našlo nějaký jejich výtisk u nich doma – jeden sběratel si pečlivě uchoval celkem 108 svazků, které letos v březnu prodal za 10 400 korun.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB