V Polsku panikařící lidé horečně vykupují pohonné hmoty

Názor
Polskem se šíří panika z nedostatku pohonných hmot, zejména nafty, některé pumpy v zemi mu údajně už i čelí. Panika ještě urychluje horečné vykupování paliv ze strany Poláků, ale i cizinců, včetně Čechů. Pohonné hmoty jsou totiž nyní v Polsku nejlevnější v EU. Levnější i než v tradičně levnějších zemích typu Bulharska.
Polskem se šíří panika z nedostatku pohonných hmot, zejména nafty, některé pumpy v zemi mu údajně už i čelí. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Důvodem, který skončí nejpozději v den voleb, je tlak vládních politiků na státem kontrolovaný podnik Orlen, aby držel cenu pohonných hmot nízko a zvyšoval tak šance na jejich volební úspěch.

Polsku tak ovšem hrozí podobné fiasko jako loni Maďarsku, které kvůli nedostatku pohonných hmot muselo režim nadekretovaného udržování jejich extrémně nízké ceny za dramatických okolností opustit. Není vyloučeno, že tak Polsko bude muset učinit ještě před volbami v polovině října. To by zřejmě snížilo pravděpodobnost volebního triumfu vládních politiků.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
V Maďarsku se hroutí zásobování pohonnými hmotami

Zavřít reklamu ×
  1. co to píšete za nesmysly o nějakých panikách V Polsku kvůli pohonným hmotám. Asi jste tam vůbec nebyl na rozdíl ode mne. Já jsem tam byl čtyřikrát a naposledy v pondělí 25. září v Biedronce a zároveň jsem bral i benzín u pumpy a vše bylo v klidu a bez nějakých front. Tak prosím pane Kovando nelžete a ani nepřebírejte takové panikařeči. A pojedu tam zase dokud Fiala pro nás občany nesleví ceny potravin i PHM.

  2. Pane Kovando, včera jsem se vrátil z Polska a nic z toho co uvádíte jsem nezaznamenal. U pump běžný provoz jako u nás. V příhraničí většina zákazníků z CZ. Místní minimálně. 😉

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Ekonomika

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Letní tábory pro děti už stojí skoro stejně, jako dovolená u moře

Průzkum
Pobyt v chatce nebo ve stanu v českých luzích a hájích je mnohdy srovnatelný s cenou levnějších zájezdů k moři. Třetina rodičů očekává, že si letos za letní tábor pro své děti připlatí k moři. Každý pátý rodič počítá, že za svou dceru nebo syna zaplatí více než deset tisíc korun. Ukázalo šetření společnosti Provident Financial, který mají Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) k dispozici.