V Tématu týdne se ohlédneme za letní turistickou sezonou 2018

Téma týdne
Letní turistická sezóna 2018 pomalu končí. I když si někdo z vás počkal na některý z posledních termínů nabízených cestovními kancelářemi, takže jej cesta teprve čeká, většina už jen třídí fotografie nebo stříhá videa. Bohužel jsou i rodiny, kterým letošní prázdninové cesty nepřinesly odpočinek, ale tragédii.
Ilustrační foto: Pixabay

Jak časté jsou případy úmrtí během dovolených, na to se portál FAEI.cz zeptal českých cestovních kanceláří. Jejich vyjádření přinášíme v zítřejším prvním dílu Tématu týdne, v němž se v následujících dnech budeme ohlížet za letošním turistickým létem. Úterní díl najdete pod titulkem „Jak časté jsou případy úmrtí během dovolených? Zeptali jsme se cestovních kanceláří“.

„Za rok se u nás před dovolenou pojistí zhruba 540 tisíc osob. Případy úmrtí naštěstí nejsou příliš časté. Během sezony řešíme obvykle do deseti. Nejčastější příčinou bývá infarkt, utopení a nehoda související s přeceněním vlastních sil,“ uvedl například pro portál FAEI.cz Petr Milata, tiskový mluvčí ČSOB Pojišťovny.

Jeho vyjádření a další informace o tom, co vás může na dovolené potkat a jak se proti tomu pojistit najdete v dalším pokračování Tématu týdne, které vyjde ve středu pod titulkem „Nečekané výdaje za dovolenou. Pětina Čechů se odjíždí bez cestovního pojištění“.

PSALI JSME:
Zvyky tuzemských cestovatelů se přibližují těm německým

Nejen léčebné výlohy, ale výdaje na zahraniční dovolené vůbec můžete platit kartou, nebo hotově. Pokud jste o letošních prázdninách platili více než polovinu výdajů kartou, pak jste podle průzkumů „každý druhý Čech“. A pokud jste kartou v zahraničí neplatili vůbec, pak jste jeden z deseti a je vám pravděpodobně přes šedesát. Vyplývá to z průzkumu nejmladší banky na českém trhu Creditas.

Poslední dílů našeho Tématu týdne najdete ve čtvrtek pod titulkem „Na dovolené raději platíme v hotovosti. Víme proč“.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Cestování

Milujeme hrady a zámky. Návštěvnost je famózní

Návštěvníci, ti z tuzemska i ze zahraničí, mají rádi naše hrady a zámky. Historie v nich zhmotněná je jako magnet. Návštěvnost je famózní. Hradní správci, většinou mladší a nadšení lidé, zároveň do středověkých …

Psa ani kočku si do kufru nebalte

Můžete si vzít svého psa do vlaku? Nebo na palubu letadla? A je možné veřejnou dopravou přepravovat jiná domácí zvířata? Jen ve schránce, v zavazadlovém prostoru, nebo to vůbec nejde? Otázky, které mohou majitelům …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru