V Tématu týdne se ohlédneme za letní turistickou sezonou 2018

Téma týdne
Letní turistická sezóna 2018 pomalu končí. I když si někdo z vás počkal na některý z posledních termínů nabízených cestovními kancelářemi, takže jej cesta teprve čeká, většina už jen třídí fotografie nebo stříhá videa. Bohužel jsou i rodiny, kterým letošní prázdninové cesty nepřinesly odpočinek, ale tragédii.
Ilustrační foto: Pixabay

Jak časté jsou případy úmrtí během dovolených, na to se portál FAEI.cz zeptal českých cestovních kanceláří. Jejich vyjádření přinášíme v zítřejším prvním dílu Tématu týdne, v němž se v následujících dnech budeme ohlížet za letošním turistickým létem. Úterní díl najdete pod titulkem „Jak časté jsou případy úmrtí během dovolených? Zeptali jsme se cestovních kanceláří“.

„Za rok se u nás před dovolenou pojistí zhruba 540 tisíc osob. Případy úmrtí naštěstí nejsou příliš časté. Během sezony řešíme obvykle do deseti. Nejčastější příčinou bývá infarkt, utopení a nehoda související s přeceněním vlastních sil,“ uvedl například pro portál FAEI.cz Petr Milata, tiskový mluvčí ČSOB Pojišťovny.

Jeho vyjádření a další informace o tom, co vás může na dovolené potkat a jak se proti tomu pojistit najdete v dalším pokračování Tématu týdne, které vyjde ve středu pod titulkem „Nečekané výdaje za dovolenou. Pětina Čechů se odjíždí bez cestovního pojištění“.

PSALI JSME:
Zvyky tuzemských cestovatelů se přibližují těm německým

Nejen léčebné výlohy, ale výdaje na zahraniční dovolené vůbec můžete platit kartou, nebo hotově. Pokud jste o letošních prázdninách platili více než polovinu výdajů kartou, pak jste podle průzkumů „každý druhý Čech“. A pokud jste kartou v zahraničí neplatili vůbec, pak jste jeden z deseti a je vám pravděpodobně přes šedesát. Vyplývá to z průzkumu nejmladší banky na českém trhu Creditas.

Poslední dílů našeho Tématu týdne najdete ve čtvrtek pod titulkem „Na dovolené raději platíme v hotovosti. Víme proč“.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Cestovní ruch je v hluboké krizi

Hoteliéři si musí začít více vážit domácí klientely, která ve třetím čtvrtletí zvýšila meziroční počet přenocování o 17,2 procenta. Ukazuje se, že Češi projevili výrazně vyšší zájem o pětihvězdičkové hotely, které …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Běžný Pražan si už nový byt nemůže dovolit. Kde se ceny zastaví?

Analýza
Ani koronavirová pandemie nezastavila zdražování nových bytů a rodinných domů. V hlavním městě, kde jsou průměrné ceny nemovitostí nejvyšší, si už podle tamního Institutu plánování a rozvoj jsou aktuální prodejní ceny už mimo příjmové možnosti běžně vydělávajících Pražanů. Ceny ale rostou také v dalších městech a pro mnohé lidi jsou nedostupné.
Rolovat nahoru