V Tématu týdne se ohlédneme za letní turistickou sezonou 2018

Téma týdne
Letní turistická sezóna 2018 pomalu končí. I když si někdo z vás počkal na některý z posledních termínů nabízených cestovními kancelářemi, takže jej cesta teprve čeká, většina už jen třídí fotografie nebo stříhá videa. Bohužel jsou i rodiny, kterým letošní prázdninové cesty nepřinesly odpočinek, ale tragédii.
Ilustrační foto: Pixabay

Jak časté jsou případy úmrtí během dovolených, na to se portál FAEI.cz zeptal českých cestovních kanceláří. Jejich vyjádření přinášíme v zítřejším prvním dílu Tématu týdne, v němž se v následujících dnech budeme ohlížet za letošním turistickým létem. Úterní díl najdete pod titulkem „Jak časté jsou případy úmrtí během dovolených? Zeptali jsme se cestovních kanceláří“.

„Za rok se u nás před dovolenou pojistí zhruba 540 tisíc osob. Případy úmrtí naštěstí nejsou příliš časté. Během sezony řešíme obvykle do deseti. Nejčastější příčinou bývá infarkt, utopení a nehoda související s přeceněním vlastních sil,“ uvedl například pro portál FAEI.cz Petr Milata, tiskový mluvčí ČSOB Pojišťovny.

Jeho vyjádření a další informace o tom, co vás může na dovolené potkat a jak se proti tomu pojistit najdete v dalším pokračování Tématu týdne, které vyjde ve středu pod titulkem „Nečekané výdaje za dovolenou. Pětina Čechů se odjíždí bez cestovního pojištění“.

PSALI JSME:
Zvyky tuzemských cestovatelů se přibližují těm německým

Nejen léčebné výlohy, ale výdaje na zahraniční dovolené vůbec můžete platit kartou, nebo hotově. Pokud jste o letošních prázdninách platili více než polovinu výdajů kartou, pak jste podle průzkumů „každý druhý Čech“. A pokud jste kartou v zahraničí neplatili vůbec, pak jste jeden z deseti a je vám pravděpodobně přes šedesát. Vyplývá to z průzkumu nejmladší banky na českém trhu Creditas.

Poslední dílů našeho Tématu týdne najdete ve čtvrtek pod titulkem „Na dovolené raději platíme v hotovosti. Víme proč“.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Cestování

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …
Rolovat nahoru