Víme, kde si v Chorvatsku užít klid a pohodu

Téma týdne
Přecpaná letoviska dokáží dovolenou pěkně otrávit. Do Chorvatska vyrazí i letos na letní dovolenou skoro milion Čechů. Zeptali jsme se proto zástupců několika cestovních kanceláří, které klidnější, ale zajímavé lokality v Chorvatsku, kde si člověk užije klid i pohodu a objeví taky kousek historie, by našim čtenářům doporučili.
Ostrov Krk s pevninou spojuje unikátní několikakilometrový most. Foto: Pixabay

„Ideální je ostrov Krk,“ nepřipouští kompromis marketingová manažerka Radka Legerská z cestovní kanceláře Travel Family. Krk patří k největším ostrovům Chorvatska, které má celkem 1200 ostrovů a ostrůvků. S pevninou ho spojuje unikátní několikakilometrový most a dá se tam tedy dojet bez trajektu. Na ostrově jsou malá městečka, například Baška, s historickými artefakty a nedotčená příroda. „Nádherný a méně navštěvovaný je také sousední ostrov Cres,“ dodává.

Petr Kostka, obchodní ředitel a tiskový mluvčí CK Exim Tours je také pro ostrovy: „Doporučil bych nebát se trajektu a užít si dovolenou na ostrovech, jako jsou Hvar, Korčula nebo Brač. Klienti tam rádi navštěvují historická města, památky z doby římské, národní parky i pláže, třeba Zlatni rat, což je nejznámější pláž v Chorvatsku.“

Radek Matějček z Čedoku pro změnu doporučuje ostrov Rab, který si podle ní stále udržuje svůj poklidnější ráz a nabízí i něco z historie. Naopak „neostrovní“ variantu v Chorvatsku doporučuje marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný: „Klidnější, velmi příjemná a mezi našimi zákazníky oblíbená, je třeba vesnička Nemira ležící jen kousek od historického a krásného Splitu.“ Dvě zdejší oblázkové pláže ve stínu borovic jsou tou pravou volbou pro ty, kdo hledají klid a příjemnou atmosféru.

PSALI JSME:
Nevíte, co pod stromeček? Kupte si vlastní ostrov

Sdílet:
  1. umíte si vůbec představit, že lidi mají mozek ? a umí samostatně uvažovat, vybrat si dovolenou bez přihlouplých rad ? rádoby cestovatelů ? s pupkem pod kolena ? podle toho co doporučují jsem přesvědčen, že v Chorvatsku ještě nebyl ani jeden trouba co prodává zájezdy a říká si ,,ŘEDITEL” čili prodavač ne ?? nebo ,,manažer” ? takže provozní ne ??

  2. Když jsem tam v tehdy Jugoslávii , byl autem pod stanem v 1966 a 1968, tak to jsem si mohl užít klid, pohostinost a čisté moře. Mluvit dnes o klidu a pohodě mohou mluvit jen tady ti novodobí rádoby manageri.

  3. Co to jsou za články? Na ostrov Krk jezdíme každý rok a je to tam, co se týká klidu, horší a horší. V Bašce se v sezóně propletáte mezi davy lidí, takže o klidu nejde mluvit. Na pláži je to hlava na hlavě. Co se týká Nemiry, tak tam asi zástupci cestovek nikdy nebyli. Obrázkové pláže cca 2 metry široké tam jsou, ale k nim jdete po nejprudší silnici v Chorvatsku a pak následuje klesání po prudkých schodech. Navíc Nemira leží v těsné blizkosti s Omišem a né se Splitem. No comment, vice takovych hloupých článků.

  4. to je hodne smutny clanek, byli ti lide nekdy v Chorvatsku? Napsat takovou bidu o tehle zemi muze jen diletant země neznaly, otres , když si predstavim , ze by mne tito zastupci cestovek měli provazet

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Cestování

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Kazítka způsobující poruchu ve spotřebičích neuvidíte, ale jsou tam

Rozhovor
Výrobci televizorů, praček, fénů nebo mobilních telefonů se dušují, že do svých spotřebičů nemontují žádná speciální kazítka, jejichž smyslem je porouchat přístroj, a přimět tak zákazníka, aby si koupil nový. Jenže podle průzkumu projektu Opravme Česko se více než 75 procent dotázaných setkalo s tím, že se zejména elektrické výrobky rozbijí krátce po konci záruční lhůty. Zákazníci jsou přesvědčeni, že nejde o …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru