Víme, kde si v Chorvatsku užít klid a pohodu

Téma týdne
Přecpaná letoviska dokáží dovolenou pěkně otrávit. Do Chorvatska vyrazí i letos na letní dovolenou skoro milion Čechů. Zeptali jsme se proto zástupců několika cestovních kanceláří, které klidnější, ale zajímavé lokality v Chorvatsku, kde si člověk užije klid i pohodu a objeví taky kousek historie, by našim čtenářům doporučili.
Ostrov Krk s pevninou spojuje unikátní několikakilometrový most. Foto: Pixabay

„Ideální je ostrov Krk,“ nepřipouští kompromis marketingová manažerka Radka Legerská z cestovní kanceláře Travel Family. Krk patří k největším ostrovům Chorvatska, které má celkem 1200 ostrovů a ostrůvků. S pevninou ho spojuje unikátní několikakilometrový most a dá se tam tedy dojet bez trajektu. Na ostrově jsou malá městečka, například Baška, s historickými artefakty a nedotčená příroda. „Nádherný a méně navštěvovaný je také sousední ostrov Cres,“ dodává.

Petr Kostka, obchodní ředitel a tiskový mluvčí CK Exim Tours je také pro ostrovy: „Doporučil bych nebát se trajektu a užít si dovolenou na ostrovech, jako jsou Hvar, Korčula nebo Brač. Klienti tam rádi navštěvují historická města, památky z doby římské, národní parky i pláže, třeba Zlatni rat, což je nejznámější pláž v Chorvatsku.“

Radek Matějček z Čedoku pro změnu doporučuje ostrov Rab, který si podle ní stále udržuje svůj poklidnější ráz a nabízí i něco z historie. Naopak „neostrovní“ variantu v Chorvatsku doporučuje marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný: „Klidnější, velmi příjemná a mezi našimi zákazníky oblíbená, je třeba vesnička Nemira ležící jen kousek od historického a krásného Splitu.“ Dvě zdejší oblázkové pláže ve stínu borovic jsou tou pravou volbou pro ty, kdo hledají klid a příjemnou atmosféru.

PSALI JSME:
Nevíte, co pod stromeček? Kupte si vlastní ostrov

Zavřít reklamu ×
  1. umíte si vůbec představit, že lidi mají mozek ? a umí samostatně uvažovat, vybrat si dovolenou bez přihlouplých rad ? rádoby cestovatelů ? s pupkem pod kolena ? podle toho co doporučují jsem přesvědčen, že v Chorvatsku ještě nebyl ani jeden trouba co prodává zájezdy a říká si ,,ŘEDITEL“ čili prodavač ne ?? nebo ,,manažer“ ? takže provozní ne ??

  2. Když jsem tam v tehdy Jugoslávii , byl autem pod stanem v 1966 a 1968, tak to jsem si mohl užít klid, pohostinost a čisté moře. Mluvit dnes o klidu a pohodě mohou mluvit jen tady ti novodobí rádoby manageri.

  3. Co to jsou za články? Na ostrov Krk jezdíme každý rok a je to tam, co se týká klidu, horší a horší. V Bašce se v sezóně propletáte mezi davy lidí, takže o klidu nejde mluvit. Na pláži je to hlava na hlavě. Co se týká Nemiry, tak tam asi zástupci cestovek nikdy nebyli. Obrázkové pláže cca 2 metry široké tam jsou, ale k nim jdete po nejprudší silnici v Chorvatsku a pak následuje klesání po prudkých schodech. Navíc Nemira leží v těsné blizkosti s Omišem a né se Splitem. No comment, vice takovych hloupých článků.

  4. to je hodne smutny clanek, byli ti lide nekdy v Chorvatsku? Napsat takovou bidu o tehle zemi muze jen diletant země neznaly, otres , když si predstavim , ze by mne tito zastupci cestovek měli provazet

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB