Renáta Kadlecová, šéfka Garančního systému finančního trhu Garanční systém finančního trhuzdroj: www.fpv.cz

Vklady v ERB bank jsou zajištěny

Vklady v ERB bank jsou zajištěny. „Výplata náhrad není nyní aktuální. V případě, že by v budoucnu došlo k rozhodnutí o výplatě náhrad vkladů, je to situace, na kterou jsme připraveni. Garanční systém finančního trhu disponuje částkou 29,8 miliard Kč,“ uvedla výkonná ředitelka Garančního systému finančního trhu Renáta Kadlecová.

ERB bank měla ke konci roku 2015 celkový objem vkladů ve výši 5,1 miliardy korun. Objem pojištěných vkladů pak dosahoval částky 3,8 miliardy korun. Ke konci roku 2015 banka evidovala vice než šest tisíc klientů, kteří měli otevřeno mírně přes deset tisíc účtů.

„ČNB rozhodla upravit prozatím pravidla pro fungování banky tak, aby v průběhu správního řízení nedocházelo k nevratným ztrátám v případě zhoršení její finanční situace,“ konstatoval mluvčí ČNB Tomáš Zimmermann.

Od 1. ledna 2016 je účinný zákon o ozdravných postupech a řešení krize na finančním trhu, a doprovodný zákon, který mj. novelizuje úpravu pojištění vkladů. Od stejného dne tak funguje komplexnější systém ochrany vkladatelů a podpory stability na finančním trhu.

Fond pojištění vkladů se změnil na Garanční systém finančního trhu a kromě prostředků Fondu pojištění vkladů spravuje prostředky ve Fondu pro řešení krize, použitelné pro případné budoucí řešení krizí finančních institucí.

Pojištěny jsou zejména kreditní zůstatky na běžných, termínovaných či vkladových účtech nebo vkladních knížkách, vklady potvrzené vkladovým certifikátem, vkladním listem či jiným obdobným dokumentem.

Pojištění vkladů garantuje náhrady za vklady vedené u bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen se sídlem v ČR ve výši 100 procent vkladu, maximálně však do výše odpovídající částce 100 tisíc EUR na jednoho klienta v jedné bance.

Share

Jeden komentář u “Vklady v ERB bank jsou zajištěny

  1. Je zajímavé, že všude se píše že ERB BANKA vyplácí vklady a nemá s tím problém. Mě osobně mělo přijít převodem na účet vypořádání TV v USD a nestalo se tak.Na můj dotaz na pobočce mi řekli že to ,,visí “ v korespondenční Bance (Moskva) a že tam mají nějaká omezení a že budou jednat. Myslím že neoprávněně zadržují moje peníze a podám na ně trestní oznámení a dám podnět ČNB na ochranu spotřebitele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *