Volkswagen Financial Services hlásí za první pololetí rekordní výsledky

Volkswagen Financial Services dosáhl nového rekordního provozního výsledku za první pololetí roku 2019 díky zisku 1,281 miliardy eur (předchozí rok tento výsledek činil 1,231 mld. eur). Celková aktiva společnosti navíc vzrostla na přibližně 215 miliard eur (meziroční nárůst o 3,9 %) a počet stávajících smluv v portfoliu vzrostl celkem o šest procent oproti předchozímu roku na 20,9 milionu jednotek (předchozí rok tento výsledek činil 19,76 milionů jednotek). Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

„Skutečnost, že se nám podařilo zvýšit náš provozní výsledek během prvního pololetí v současném velmi náročném tržním prostředí, je velmi potěšující. Základem tohoto úspěchu je zejména růst našeho smluvního portfolia. Ačkoli se globální ekonomická situace v druhé polovině roku 2019 nezlepší, očekáváme, že divize Volkswagen Financial Services zaznamená do konce roku provozní zisk na úrovni předchozího roku,“ říká Frank Fiedler, finanční ředitel společnosti Volkswagen Financial Services AG.

Kromě celkového portfolia smluv vzrostl v první polovině roku 2019 také počet nových kontraktů. S nárůstem o 0,4 % na necelých 4,1 milionu jednotek se celkový počet všech nových smluv mírně zvýšil. V daném období zaznamenaly nově získané smlouvy nárůst u všech produktových kategorií značek Porsche, SEAT, MAN a nekoncernových značek.

Smluvní portfolio a nové smlouvy

Téměř 21 milionů současných smluv zahrnuje 6,5 milionu smluv k úvěrovému financování (+4,8 %), 4,5 milionu smluv k operativnímu leasingu (+6,9 %), 4,2 milionu smluv k poskytování služeb (+9,6 %) a 5,7 milionu z toho jsou smlouvy o pojištění (+4,0 %). V Německu, které představuje pro Volkswagen Financial Services trh s nejvyšším objemem, se zvýšil celkový počet současných smluv z 6,02 milionu na 6,30 milionu jednotek, což představuje nárůst o 4,6 %.

4,1 milionů nových smluvních akvizic zahrnuje 1,2 milionu nových smluv v segmentu financování vozidel (kde došlo k poklesu o 4,5 procenta), necelý milion nových leasingových smluv (+5,3 procenta), 0,8 milionu nových smluv o službách (+10,7 procenta) a 1,1 milionu tvoří nové pojistné smlouvy (kterých bylo méně o 4,8 procenta).

PSALI JSME:
Nejčastěji kupujeme bílé škodovky, financujeme je úvěrem

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nestlé hlásí další úspěšný rok

Zisk společnosti Nestlé v loňském roce vzrostl oproti roku 2018 o více než čtyři procenta na 604 miliony korun. Tržby dosáhly výše 11,4 miliardy Kč (v roce 2018 10,5 mld.). Firma si dlouhodobě udržuje pozici lídra …

Dvě třetiny piva Staropramen se vloni vypily v zahraničí

Pivovary Staropramen vykázaly v roce 2019 celkové prodeje ve výši 3,2 milionů hektolitrů, meziroční růst tak činil 3,4 %. Společnost tím obhájila pozici druhého největšího výrobce a prodejce piva v ČR, stejně jako …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Chorvatská dovolená: K Jadranu letos nepřijede ani polovina Čechů

Rozhovor
Pokud někdo bude chtít letošní letní dovolenou i přes koronavirová omezení strávit u moře, mezi nejdostupnější cílové země patří Chorvatsko. Stačí nasednout do auta a už zhruba za devět hodin můžete být u Jadranu. Na přelomu června a července jsme to zkusili. V Umagu a okolí jsme strávili týden. Přinášíme vám praktické informace z cesty a chorvatského pobřeží.
Rolovat nahoru