Volkswagen Financial Services hlásí za první pololetí rekordní výsledky

Volkswagen Financial Services dosáhl nového rekordního provozního výsledku za první pololetí roku 2019 díky zisku 1,281 miliardy eur (předchozí rok tento výsledek činil 1,231 mld. eur). Celková aktiva společnosti navíc vzrostla na přibližně 215 miliard eur (meziroční nárůst o 3,9 %) a počet stávajících smluv v portfoliu vzrostl celkem o šest procent oproti předchozímu roku na 20,9 milionu jednotek (předchozí rok tento výsledek činil 19,76 milionů jednotek). Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

„Skutečnost, že se nám podařilo zvýšit náš provozní výsledek během prvního pololetí v současném velmi náročném tržním prostředí, je velmi potěšující. Základem tohoto úspěchu je zejména růst našeho smluvního portfolia. Ačkoli se globální ekonomická situace v druhé polovině roku 2019 nezlepší, očekáváme, že divize Volkswagen Financial Services zaznamená do konce roku provozní zisk na úrovni předchozího roku,“ říká Frank Fiedler, finanční ředitel společnosti Volkswagen Financial Services AG.

Kromě celkového portfolia smluv vzrostl v první polovině roku 2019 také počet nových kontraktů. S nárůstem o 0,4 % na necelých 4,1 milionu jednotek se celkový počet všech nových smluv mírně zvýšil. V daném období zaznamenaly nově získané smlouvy nárůst u všech produktových kategorií značek Porsche, SEAT, MAN a nekoncernových značek.

Smluvní portfolio a nové smlouvy

Téměř 21 milionů současných smluv zahrnuje 6,5 milionu smluv k úvěrovému financování (+4,8 %), 4,5 milionu smluv k operativnímu leasingu (+6,9 %), 4,2 milionu smluv k poskytování služeb (+9,6 %) a 5,7 milionu z toho jsou smlouvy o pojištění (+4,0 %). V Německu, které představuje pro Volkswagen Financial Services trh s nejvyšším objemem, se zvýšil celkový počet současných smluv z 6,02 milionu na 6,30 milionu jednotek, což představuje nárůst o 4,6 %.

4,1 milionů nových smluvních akvizic zahrnuje 1,2 milionu nových smluv v segmentu financování vozidel (kde došlo k poklesu o 4,5 procenta), necelý milion nových leasingových smluv (+5,3 procenta), 0,8 milionu nových smluv o službách (+10,7 procenta) a 1,1 milionu tvoří nové pojistné smlouvy (kterých bylo méně o 4,8 procenta).

PSALI JSME:
Nejčastěji kupujeme bílé škodovky, financujeme je úvěrem

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Dejte pozor, kde se v pracovní době opaříte čajem

Poradna
Jeví se to jako velká nespravedlnost. Zlomíte si nohu na mokrých schodech, opaříte se horkým čajem během přestávky na oběd nebo se pořežete o ostrý předmět. Pokud k tomu dojde v sídle firmy, kde jste zaměstnaní, s velkou pravděpodobností budou zmíněné nehody posouzeny jako pracovní úraz. Na pracovní cestě však obdobný karambol bude naopak považován za vaši nešikovnost nebo smůlu.
Rolovat nahoru