Volkswagen Financial Services vloni vzrostl čistý zisk o čtvrtinu

Výroční zprávu za rok 2019 zveřejnila koncem května společnost Volkswagen Financial Services. Vyplývá z ní, že firma vloni pokračovala v růstu. Čistý zisk meziročně vzrostl z 326 milionů za rok 2018 na 408 milionů korun, což je nárůst o 25 %.
Výrazným úspěchem fleetové strategie Volkswagen Financial Services byla vloni výhra v tendru Ministerstva vnitra na financování vozidel pro Policii ČR. Ta poprvé ve své historii využila pro financování své automobilové flotily koncept operativního leasingu. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Společnosti se v uplynulém roce po finanční stránce dařilo. Na nárůstu zisku se podílel především 11% přírůstek tržeb a vhodně nastavená obchodní strategie. Mírný nárůst pak zaznamenal i čistý obrat, který za dané účetní období činil 10,8 miliardy oproti 10,7 miliardy korun v roce předchozím. Vlastní kapitál činil 7,1 mld. Kč a celková hodnota aktiv potom dosáhla výše 46,3 miliard Kč oproti 44 miliardám v roce předchozím.

Společnost v loňském roce uzavřela 53 818 nových smluv. Portfolio smluv na financování vzrostlo celkem o 0,6 % oproti předchozímu roku na 107 tisíc. Šestiprocentní nárůst zaznamenal segment fleetových/firemních klientů. „Rok 2019 byl pro naši společnost rokem inovací, i díky tomu jsme dosáhli nadprůměrného čistého zisku,“ říká Vratislav Strašil, jednatel Volkswagen Financial Services, která je jedničkou na českém trhu ve financování osobních a užitkových vozů a v operativním leasingu.

V letošním roce firma podle Strašila vidí velký potenciál především v segmentu ojetých vozů. Ekonomové ale nejsou příliš optimističtí. Například ekonom Komerční banky Martin Gürtler redakci FAEI.cz sdělil, že „poptávka po statcích dlouhodobé spotřeby typu automobilů může být současnou krizí zasažena nejvíce“. A s ohledem na odhadovaný letošní pokles ekonomiky o téměř sedm procent lze očekávat další propouštění a snižování platů, tedy i menší kupní sílu obyvatelstva.

PSALI JSME:
Raiffeisen - Leasing v zisku 400 milionů korun

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Bankám klesají zisky, ruší pobočky

Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním pololetí klesl souhrnný čistý zisk meziročně o 19 miliard korun na 26,57 miliardy. Vyplývá to z dat, která včera zveřejnila Česká národní banka (ČNB).

Firemní pronájmy elektroniky rostou

Zatímco až do letošního března byl pronájem elektroniky především doménou jednotlivců, kteří si tak pravidelně obměňovali svá zařízení (např. nový iPhone každý rok), možnost pronájmu firmy přivítaly zejména během …

Je Antivirus lepší, než bude kurzarbeit?

Diskuze o podobě kurzarbeitu, do něhož se má proměnit nyní platný program Antivirus, je poměrně složitá. Kurzarbeit má totiž celou řadu parametrů (za jakých okolností se uplatní, kdo bude od koho na jak dlouho …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Čeští rodiče otáčejí: Čtyři z pěti by podpořili své děti v rozhodnutí vyučit se řemeslu

Průzkum
Mnozí rodiče o tom vědí své. Jejich ratolesti to na základní škole nebaví, nezřídka i proto, že jim učení z nejrůznějších důvodů nejde. Rozhodování, co dál, pak v deváté třídě nebývá snadné. Nutit potomka, aby pokračoval v biflování na střední škole nebo na gymnáziu, nebo pro něj vybrat vhodné učiliště, které by jej připravilo na budoucí profesi?
Rolovat nahoru