Všem čtyřem účastnickým fondům ČSOB Penzijní společnosti se vloni dařilo

Všechny čtyři účastnické fondy ČSOB Penzijní společnosti v minulém roce zaznamenaly růst, dva z nich zaznamenaly dvouciferné zhodnocení: Dynamický fond zhodnotil o více než 25 procent, vyvážený pak téměř o třináct. Oba fondy tak napravily svou výkonnost za rok 2018, kdy se dynamický propadl o více než deset procent a vyvážený o 5,88 %.
Loňský rok přinesl zajímavé zhodnocení pro všechny účastnické fondy ČSOB Penzijní společnosti. Ilustrační foto: Depositphotos.com

„Nejistoty sice byly na akciových trzích stále přítomny, ale v roce 2019 se reálně snižovaly, na což trhy reagovaly růstem. Pozitivní vliv měly také aktivity Evropské a Americké centrální banky, které dále pomáhaly snižovat tržní nejistotu a podpořily ekonomiku,“ vysvětlil vývoj generální ředitel ČSOB Penzijní společnosti Martin Vašek.

Na skvělých výsledcích obou zmíněných fondů (ve skladbě dynamického fondu může být až 100 % akcií, ve vyváženém max. 60 % – pozn. red.) se přitom vloni podílel fakt, že akciové trhy zažily silný růst. Důvodů bylo hned několik, mimo jiné se na tomto pozitivním trendu podepsala silná americká ekonomika, solidní korporátní výsledky nebo snižující se pravděpodobnost neřízeného brexitu a náznak obchodní dohody mezi USA a Čínou.

Vývoj v posledních dvou letech je podle Martina Vaška skvělým příkladem toho, proč je vhodné do svého zabezpečení v důchodovém věku pravidelně investovat: „Přestože v roce 2018 účastnické fondy zaznamenaly pokles, z dlouhodobého hlediska byly i nadále v zisku a v roce 2019 už si připsaly další výrazné zhodnocení.“

Rok 2019 přinesl zajímavé zhodnocení pro všechny účastnické fondy ČSOB Penzijní společnosti, které firma nabízí se zohledněním vztahu klientů k riziku od roku 2013. Tedy i pro garantovaný a konzervativní fond, které jsou určeny především pro klienty vyhýbající se riziku. Garantovaný fond v roce 2019 zhodnotil prostředky klientů o 1,72 procenta a od založení celkově o 1,88 procent. Konzervativní fond pak v minulém roce zaznamenal pozitivní výkonnost ve výši 2,15 procenta a jeho celkové zhodnocení od založení přesáhlo pět procent.

V roce 2020 očekává ČSOB Penzijní společnost u svých účastnických fondů doplňkového penzijního spoření pokračování pozitivního zhodnocení. Účastnické fondy by měly profitovat z očekávaného pokračování příznivého vývoje české a světové ekonomiky, vyšších úrokových sazeb a aktivní správy portfolií.

PSALI JSME:
Penzijní účastnické fondy ČSOB loni skončily ve ztrátě

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru